Cisco przyspiesza sieci 802.11a/g

0

Firma rozszerza ofertę o nowy punkt dostępowy Wi-Fi Aironet 1140 z certyfikatem potwierdzającym zgodność ze standardem 802.11n 2.0. Jedną z ciekawszych funkcji urządzenia jest przyspieszanie działania sieci 802.11a/g.

Punkt dostępowy Cisco Aironet 1140 należy do rozwiązań Cisco CUWN (Cisco Unified Wireless Network). Aironet 1140 został opracowany z myślą o zapotrzebowaniu na przesyłanie sygnału wideo wysokiej jakości i dźwięku w sieciach bezprzewodowych. Punkt dostępowy Cisco Aironet 1140 oferuje znacznie wyższą przepustowość (do dziewięciu razy), niż urządzenia w standardach 802.11a/g. Jest wyposażony w dwa nadajniki radiowe i może być zasilany przez sieć komputerową (Power over Ethernet).

Włączenie urządzenia do sieci korporacyjnej ułatwia technologia M-Drive. Jest to zestaw funkcji dla całego systemu CUWN, które ułatwiają wdrażanie rozwiązań bezprzewodowych 802.11n i poprawiają ich wydajność. Korzyści wynikające z zastosowania technologii Cisco M-Drive obejmują lepszy zasięg i przepustowość połączeń bezprzewodowych, wyższą jakość połączeń między urządzeniami i uproszczenie zarządzania siecią bezprzewodową.

Jedną z funkcji M-Drive jest ClientLink, funkcja pozwalająca przedłużyć eksploatację istniejących urządzeń 802.11a/g oraz poprawić wydajność nowych urządzeń 802.11n. Zastosowanie formowania wiązki radiowej (beamforming) umożliwia poprawienie przepustowości w istniejących sieciach 802.11a/g – podnosi ogólną przepustowość kanałów i ogranicza luki w zasięgu starszych urządzeń. Niezależna firma badawcza i analityczna Miercom przeprowadziła testy funkcji ClientLink, które wykazały wzrost przepustowości istniejących urządzeń 802.11a/g w sieciach Cisco 802.11n o 65%.

Dla dotychczasowych użytkowników sieci CUWN technologia Cisco M-Drive jest obecnie dostępna w postaci aktualizacji oprogramowania. Planowane jest udostępnienie klientom funkcji ClientLink w ramach umów serwisowych Cisco SMARTnet w pierwszej połowie 2009 r.

Punkt dostępowy Cisco Aironet 1140 można kupić w cenie katalogowej 1299 USD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ