Brocade One – konwergencja Fibre Channel i IP

0

O konwergencji w centrach danych mówi coraz więcej firm, m.in. HP i Juniper. Ostatnio do tego grona dołączył Brocade, zapowiadając swoją strategię Brocade One, mającą na celu stworzenie sieci konwergentnej dla centrów danych.

Brocade zamierza stworzyć architekturę sieci, która ułatwi administratorom sieci zapewnienie łączności, zarządzanie pamięciami masowymi i wirtualizacją oraz bieżące zarządzanie siecią. „Brocade One to zunifikowany widok sieci z jednym systemem operacyjnym, jedną architekturą i jednym zbiorem narzędzi zarządzania” – powiedział Bob Braham, wiceprezes marketingu w Brocade. „Dziesięć lat temu konwergencja oznaczała głos, wideo i dane. Obecnie konwergencja to komunikacja pomiędzy serwerami i pamięciami masowymi poprzez jedną sieć, z wykorzystaniem IP i Fibre Channel.”

Jednym z komponentów Brocade One jest nowa technologia klastrów wirtualnych przełączników (Virtual Cluster Switching). Takie rozwiązanie pozwala zarządzać wieloma przełącznikami jak jednym urządzeniem. VCS umożliwi zarządzanie nawet 10 tysiącami portów 10 GbE, ale w planach jest dalszy rozwój tej technologii i zwiększenie liczby obsługiwanych portów. Poza tym VCS ułatwi migrację maszyn wirtualnych dzięki technologii Virtual Access Layer (VAL). VAL sprawia, że wraz z migracją maszyn wirtualnych automatycznie podążają za nimi wszelkie atrybuty i konfiguracje związane z bezpieczeństwem czy regułami QoS.

Innym ważnym elementem Brocade One jest oprogramowanie do zarządzania Brocade Network Advisor, integrujące funkcje zarządzania sieciami Fibre Channel i IP.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ