Alcatel Lucent – mobilność w oparciu o IP

0

Alcatel-Lucent rozszerza gamę rozwiązań do transformacji w kierunku infrastruktury mobilnej w pełni opartej na IP. Nowe rozwiązanie do backhaulingu sieci mobilnych ma umożliwić operatorom świadczenie wydajnych mobilnych usług szerokopasmowych.

Alcatel-Lucent poinformował o wprowadzeniu udoskonaleń do swojego rozwiązania do backhaulingu sieci mobilnych, które umożliwia operatorom obsługę różnych technologii radiowych sieci dostępowych („AnyG to LTE” — 2G, 3G i LTE). Alcatel-Lucent dodał do produktów związanych z backhaulingiem sieci mobilnych nowy 7705 Service Aggregation Router (SAR)-18, a ponadto wprowadził nowe funkcje mają ujednolicić zarządzanie strategią i sieciami na wszystkich poziomach, od radiowej sieci dostępowej po rdzeniową sieć pakietową. Producent zapowiada, że wprowadzone innowacje uproszczą integrację sieci, ułatwią rozwiązywanie problemów i przyczynią się do szybkiego wdrożenia usług.

Alcatel Lucent wzbogacił swoje portfolio produktów związanych z backhaulingiem sieci mobilnych o 7705 Service Aggregation Router (SAR)-18. To system zoptymalizowany pod kątem dużych stacji agregujących lub mniejszych stacji z centralnym koncentratorem, wymagających obsługi różnych usług 2G, 3G i LTE w sieci Ethernet/IP. System zajmuje 10 jednostek stelażowych i zapewnia skalowalność rzędu 140 Gb/s.

Glen Hunt, analityk z Current Analysis zwraca uwagę na fakt, iż operatorzy, zwłaszcza ci, którzy obecnie oferują usługi 2G i 3G, nie są skłonni budować oddzielnej sieci backhaulingu tylko do obsługi ruchu LTE. Zatem wszystko wskazuje na to, że przewidywalnej przyszłości będą one istnieć równolegle.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ