OVH uruchamia Software Defined Data Center w trybie on demand

0

Francuska firma zacieśnia współpracę z VMware, czego owocem jest stworzenie wirtualnego centrum danych na żądanie. Rozwiązanie to utoruje drogę dla chmury hybrydowej.

OVH inicjuje pierwszy krok w kierunku Software-Defined Data Centers działających w modelu „on demand”, czyli inteligentnych, wirtualnych centrów danych, wyposażonych w pełni zautomatyzowane rozwiązania. Wobec nowych oczekiwań klientów, OVH zintegrowało chmurę dedykowaną z platformą wirtualizacji sieci VMware NSX. Umożliwi to menedżerom infrastruktury IT wprowadzenie, za pomocą zaledwie kilku kliknięć, wszystkich niezbędnych elementów koniecznych do stworzenia potrzebnej platformy (firewalla, usług rozszczepienia ruchu typu Load Balancer, sieci prywatnych itp.). Ponadto rozwiązanie pozwoli w prosty sposób zdefiniować politykę zabezpieczeń za pomocą konsoli vSphere.

Wydajność chmury
Potrzeba wysokiej wydajności wciąż rośnie i staje się krytyczna dla przedsiębiorstw, których praca wymaga minimalnego opóźnienia w odczycie oraz zapisie danych. Użytkownicy stosujący dostępne dziś datastore mogą natrafiać na pewne ograniczenia podczas obsługi przepływu znacznej ilości danych, zwłaszcza w przypadku bardzo dużych baz danych. OVH uzupełnia swoją ofertę o hosting dedykowany wykorzystujący sterowaną software-owo technologię VMware Virtual SAN All Flash, pracującą w oparciu o dyski SSD oraz dyski lokalne, co pozwala zwiększyć wydajności i zredukować opóźnienia. Każdy host składa się z dysków SSD odpowiadających za buforowanie i dwóch kolejnych dysków SSD połączonych w macierz RAID 0 na poziomie hosta i odpowiednik RAID 1 w połączeniu
z innym zbiorem.

Usługi VMware vMotion, DRS i funkcje zwiększające odporność na uszkodzenia obejmą całą infrastrukturę usługi OVH Dedicated Cloud. Ponadto integracja technologii VMware vRealize Operations uprości zarządzanie i konserwację platformy. Administratorzy będą mieli możliwość wglądu do sieci, w czasie rzeczywistym oraz diagnostyki pod kątem kontroli obciążenia. Zyskają również możliwość zarządzania zasobami.

Poziom bezpieczeństwa potwierdzają przyznane certyfikaty PCI-DSS, ISO 27001, SOC 1
i SOC 2 typu 2. Przedsiębiorcy mają też gwarancję, że korzystają z tych samych technologii VMware, które zastosowano do zarządzania ich chmurą. Wraz z integracją rozwiązań uzupełniających, takich jak Dedicated Connect, firmy mogą tworzyć swoje własne chmury hybrydowe z dedykowanym połączeniem między infrastrukturą lokalną, a centrami danych OVH.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ