Veeam wprowadza bezpośrednie przywracanie do chmury MS Azure

0

Funkcja Direct Restore to Microsoft Azure, dostępna bezpłatnie w Microsoft Azure Marketplace, umożliwia przywracanie lub przenoszenie do chmury maszyn wirtualnych, serwerów fizycznych i stacji końcowych z systemami Windows. Ułatwia to korzystanie ze środowisk hybrydowych.

Nowe rozwiązanie zostało oddane jako wstępnie skonfigurowane, wirtualne urządzenie Azure, które umożliwia bezpośrednie przywracanie do chmury z poziomu oprogramowania Veeam Backup & Replication i Veeam Endpoint Backup. Użytkownicy mogą łatwo przywracać lub przenosić usługi lokalne do chmury, korzystając z zautomatyzowanego procesu konwersji (fizyczny-wirtualny lub wirtualny-wirtualny).

Korzystając z Direct Restore to Azure, użytkownicy mogą szybko przywracać maszyny wirtualne, fizyczne serwery lub stacje końcowe z systemem Windows w środowisku Azure. W ten sposób mogą sprostać nowym wyzwaniom przyspieszającej migracji do chmury i zminimalizować zakłócenia działalności biznesowej. Nowa funkcja pozwala też przeprowadzać planowe migracje aplikacji i usług z systemów lokalnych do chmury w celu odciążenia zasobów w siedzibie firmy. Rozwiązanie umożliwia także łatwe tworzenie środowiska testowego Azure do weryfikowania kopii zapasowych, a także poprawek i aktualizacji krytycznych, co pozwala ograniczyć ryzyko związane z wdrażaniem aplikacji.

Możliwość bezpośredniego przywracania kopii zapasowych oznacza, że użytkownicy mogą wykorzystać Azure jako dostępne na żądanie, chmurowe centrum danych do usuwania skutków awarii (DR). Elastyczność i skalowalność zasobów tej usługi cloud computingu pozwala im skuteczniej realizować działania. Funkcja Direct Restore to Azure pozwoli organizacjom w pełni wykorzystać potencjał chmury Azure podczas modernizowania centrum danych, przyczyniając się do zapewnienia przedsiębiorstwu nieprzerwanego działania. Według IDC, chmura odegra kluczową rolę w cyfrowej transformacji.

Nowa funkcja umożliwia klientom przywracanie kopii zapasowych Veeam, utworzonych za pomocą Veeam Backup & Replication, Veeam Endpoint Backup FREE oraz Veeam Backup Free Edition, do platformy chmurowej Azure (IaaS). Funkcja jest już dostępna i będzie także integralnym elementem kolejnych edycji oprogramowania Veeam Backup & Replication.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ