Jedno źródło od EMC

0

EMC wprowadził na rynek nową rodzinę produktów i rozwiązań EMC SourceOne przeznaczonych do archiwizacji, elektronicznego wyszukiwania informacji dla potrzeb prawnych, czyli tzw. elektronicznego wykrywania (e-discovery) oraz zapewniania zgodności z przepisami.

Rozwiązania EMC SourceOne mają pomóc firmom w centralnym zarządzaniu wieloma rodzajami treści w celu zapewnienia spójnych zasad ich przechowywania i usuwania oraz zarządzania treściami przez cały cykl ich życia. Pozwalają też klientom obniżyć całkowity koszt posiadania o ponad 50%, uzyskać zwrot z inwestycji w rozwiązanie w ciągu roku, zapewnić zgodność z wewnętrznymi regułami zarządzania i zewnętrznymi przepisami branżowymi oraz zmniejszyć ryzyko związane z elektronicznym wykrywaniem informacji.

Podstawę serii stanowi technologia archiwizacji rozszerzona o możliwości przechowywania i usuwania danych w celu efektywnego zarządzania informacjami, a także o funkcje elektronicznego wykrywania informacji tworzących powtarzalny proces biznesowy. Początkowo rozwiązania EMC SourceOne będą zapewniać archiwizację wiadomości e-mail oraz wiadomości z komunikatorów. W przyszłości seria zostanie rozbudowana o obsługę plików, środowiska SharePoint, aplikacji dla przedsiębiorstw, dokumentów XML oraz innych rodzajów treści. W przypadku firm obsługujących 1000 skrzynek pocztowych rozwiązania EMC SourceOne zapewnią oszczędności na poziomie średnio 1 mln USD rocznie. Firmy mogą się również spodziewać obniżenia kosztów pamięci masowej i tworzenia kopii zapasowych nawet o 60%.

Efektywne zarządzanie informacjami pozwala przedsiębiorstwom zmniejszyć ilość przechowywanych danych oraz zapewnić właściwą ochronę i odpowiednie wykorzystywanie cennych informacji, a także umiejętne zarządzanie nimi. Według firmy Gartner nawet 90% przechowywanych danych to dane nadmiarowe lub nieaktualne, poczta elektroniczna, a zwłaszcza pliki PST i pliki z innych systemów zajmują do 50% pojemności sieciowej pamięci masowej, natomiast koszty przeglądania 1 GB danych dla potrzeb prawnych mogą wynieść nawet 18 750 USD.

Firma Gartner stwierdziła również, że w latach 2008 i 2009 firmy, które nie posiadają aktywnej polityki i strategii w zakresie rozwiązań do archiwizacji treści wydadzą na elektroniczne wykrywanie informacji o jedną trzecią więcej niż firmy korzystające z takich rozwiązań.

Rozwiązania należące obecnie do rodziny EMC SourceOne:

  • Rozwiązanie EMC SourceOne Email Management archiwizuje pocztę elektroniczną z serwerów Microsoft Exchange i IBM Lotus Notes/Domino, a także pocztę SMTP i wiadomości z komunikatorów. Zapewnia w pełni międzynarodową obsługę i oferuje interfejs zlokalizowany w sześciu językach – francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, japońskim i uproszczonym chińskim.
  • Rozwiązanie EMC SourceOne Discovery Manager umożliwia masowe przeszukiwanie i gromadzenie danych dla potrzeb prawnych z poczty elektronicznej zarchiwizowanej za pomocą rozwiązania SourceOne Email Management. Może ono szybko wyszukiwać, bezpiecznie przechowywać, selekcjonować i odtwarzać zarchiwizowaną pocztę elektroniczną, w odpowiedzi na wnioski sądowe, powiadomienia o charakterze prawnym i/lub skargi dotyczące polityki korporacyjnej. Discovery Manager jest oparty na koncepcji tzw. kwestii prawnych i zapewnia bezpieczny dostęp do danych autoryzowanym osobom prowadzącym dochodzenie, pozwala gromadzić dane w celach obrony oraz umożliwia kontrolę pochodzenia produktów. Rozwiązanie zapewnia w pełni międzynarodową obsługę i oferuje interfejs zlokalizowany w czterech językach – francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.
  • EMC SourceOne Discovery Collector to zestaw oferowanych przez partnerów rozwiązań uzupełniających, które automatyzują wewnętrzną identyfikację, gromadzenie i ochronę treści zlokalizowanych poza głównymi systemami przedsiębiorstwa oraz zarządzanie regułami dotyczącymi tych treści. Dotyczy to treści przechowywanych w takich źródłach danych, jak komputery biurkowe, laptopy, systemy plików CIFS i NFS, sieciowa pamięć masowa, serwer Microsoft Exchange, środowisko SharePoint oraz inne repozytoria zapewniające zarządzanie treścią.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ