HP dla infrastruktury konwergentnej

0

Firma HP przedstawiła nowy system HP BladeSystem, konwergentną pamięć masową HP Converged Storage oraz rozwiązania sieciowe HP, jak również usługi HP gwarantujące szybszy zwrot z inwestycji informatycznych.

Istotne zmiany w branży informatycznej, takie jak przetwarzanie w chmurze, duże zbiory danych, portale społecznościowe i urządzenia mobilne, stanowią dodatkowe wyzwania dla dyrektorów działów informatycznych. Rozwiązania konwergetne stanowią odpowiedź na najnowsze potrzeby firm. HP Converged Infrastructure zapewnia klientom otwarte, heterogeniczne podejście oparte na standardach, które pozwala integrować serwery, pamięć masową, rozwiązania sieciowe i oprogramowanie do zarządzania.

BladeSystem i korzyści dla centrów przetwarzania danych

Nowa obudowa HP BladeSystem c7000 Platinum poprawia wydajność, efektywność i dostępność zasobów w środowiskach zwirtualizowanych i środowiskach przetwarzania w chmurze. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą obniżyć koszty operacyjne centrów przetwarzania danych nawet o 68%(.

Obudowa HP BladeSystem c7000 Platinum z nowym przełącznikiem SX1018 HP Ethernet gwarantuje ponad czterokrotnie wyższą szybkość pracy niż poprzednie modele przełączników. Ponadto HP jako pierwsza firma w branży oferuje 40-gigabajtowe łącza typu blade, zapewniając wydajność przetwarzania zbliżoną do czasu rzeczywistego. Jest to interfejs sieciowy do obsługi wysokowydajnych klastrów lub aplikacji wspierających usługi finansowe.

HP zaprezentował również nowy serwer typu blade HP ProLiant WS460c ósmej generacji (Gen8). To infrastruktura typu blade obsługująca zwirtualizowane rozwiązania klienckie, z kartą graficzną 3D o dużej gęstości upakowania oraz ośmioma procesorami graficznymi na każdy serwer blade. Dzięki obsłudze czterokrotnie większej liczby użytkowników na każdy moduł blade serwer HP WS460c pozwala obniżyć koszty w przeliczeniu na użytkownika nawet o 60% w porównaniu z poprzednimi generacjami.

HP StoreVirtual Storage – innowacje przyspieszają migrację do architektury pamięci masowej

HP StoreVirtual Storage to pamięć masowa typu software-defined-storage, dostępna jako oprogramowanie obsługujące wirtualne urządzenia pamięci masowej (VSA) lub jako urządzenie konwergentnej pamięci masowej (CSA) na sprzęcie HP ProLiant.

W celu wykorzystania i przyspieszenia migracji HP zaprezentował dwa nowe systemy pamięci masowej HP StoreVirtual, oparte na technologiach serwerów HP ProLiant Gen 8. Dzięki wyższej produktywności i skuteczności wirtualizacji wdrażanej przez przedsiębiorstwa systemy pamięci masowej HP StoreVirtual oferują prawie dwukrotnie wyższą wydajność i gęstość upakowania pojemności w porównaniu z wcześniejszymi modelami.

Poza tym nowy HP StoreSystem — jedyny na rynku system pamięci masowej średniej klasy — łączy w sobie pamięć masową HP 3PAR StoreServ i systemy HP StoreOnce Backup do tworzenia kopii zapasowych. Pamięć masowa obsługująca bloki i pliki danych oraz bezpieczeństwo informacji zintegrowane w jednym systemie sprawiają, że pamięć HP StoreSystem zawierająca obecnie wszystkie pakiety oprogramowania HP 3PAR i VMware gwarantuje maksymalną wydajność i prężność działań klientów.

Usługi technologiczne HP upraszczają, integrują i automatyzują infrastrukturę konwergentną

Podstawą usługi HP Proactive Insight są pakiety HP Proactive Care, umożliwiające prewencyjne unikanie problemów i bezpośredni dostęp do zaawansowanej wiedzy technicznej. Usługa ta jest wspierana przez innowacyjne technologie w zakresie pomocy technicznej i zarządzania, w tym HP Insight Online, kompleksowy portal do zarządzania oparty na chmurze, jak i usługę HP Insight Remote Support, która zdalnie monitoruje serwery, pamięć masową i sieci. W ramach usługi HP Proactive Insight klienci mogą zwiększyć produktywność użytkowników i osiągnąć zwrot z inwestycji w usługi w czasie 30 dni lub krótszym.

Innowacje HP oferują jedyne w branży kompletne rozwiązanie sieciowe BYOD

Do roku 2016 dwie trzecie personelu pracującego w firmach będzie posiadać smartfony, a 40% pracowników będzie pracować mobilnie. Dotychczasowa przestarzała infrastruktura wymaga jednak dwóch osobnych sieci do obsługi łączności przewodowej i bezprzewodowej, co znacznie zwiększa złożoność procesów operacyjnych i jest źródłem problemów z bezpieczeństwem.

Ponadto HP wprowadził na rynek jedyne w branży kompletne rozwiązanie wspierające dynamicznie rozwijający się trend korzystania z własnych urządzeń w pracy (BYOD). Rozwiązanie to oferuje ujednolicone, przewodowe i bezprzewodowe platformy przełączania i zarządzania, pozwalające zbudować jedną sieć obsługującą łączność przewodową i bezprzewodową.

Innowacje sieciowe HP obejmują również funkcje integracji i udostępniania urządzeń za pośrednictwem jednej aplikacji do zarządzania, zautomatyzowane zabezpieczenia oparte na technologii sieci definiowanych programowo (SDN), jak również mobilne usługi łączności, które zapewniają jeszcze więcej korzyści dla klientów używających architektury HP FlexNetwork.

W celu zapewnienia dwukrotnie większej skalowalności niż w przypadku przestarzałej infrastruktury nowe przełączniki HP 2920 oparte na technologii OpenFlow przyspieszają transfer danych o maksymalnie 45%, zapewniając jednocześnie wydajność wyższą nawet o 100%.Dodatkowo nowy przełącznik WLAN HP 830 eliminuje konieczność zakupu nawet 50% tradycyjnych urządzeń dostępowych, takich jak osobne przełączniki i kontrolery, obsługując jednocześnie nawet 1000 urządzeń bezprzewodowych.

HP oferuje usługi projektowania i sprawdzania poprawności HP FlexNetwork Design and Validation oraz usługi HP Wireless LAN Lifecycle Services. Usługi te oferują zaawansowane projekty i konfiguracje sprawdzone pod kątem poprawności i zgodności operacyjnej, oparte na sprawdzonych architekturach referencyjnych HP FlexNetwork.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ