Zarządzanie i bezpieczeństwo IT

0

Rozmowa z Michałem Furmanem, Country Managerem w polskim oddziale firmy CA Technologies.

Netfocus: Jak wyglądają działania CA Technologies w Polsce i jakie są plany na przyszłość?

Michał Furman: CA Technologies oferuje swoim klientom na całym świecie pełen zestaw rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw do zarządzania i bezpieczeństwa IT, bez względu na wykorzystywane środowisko IT. Nasz zakres działalności w Polsce nie różni się od globalnego. W Polsce CA Technologies współpracuje z wybraną, pod kątem kompetencji i wartości biznesowej, grupą partnerów, którzy dbają o sprzedaż wśród naszej grupy docelowej i budują bazę naszych potencjalnych klientów. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera na polskim rynku w sektorze zarządzania zasobami IT. Chcemy to osiągnąć poprzez wsparcie firm dostarczanymi przez nas i naszych partnerów rozwiązaniami odpowiadającymi na konkretne problemy klientów.

Netfocus: Które z produktów CA cieszą się w Polsce największą popularnością? Czy potwierdziły się przewidywania Stanisława Buzały z 2009, że będą to produkty związane z bezpieczeństwem?

Michał Furman: Na polskim rynku mamy w szczególności dwie grupy produktowe, na których się koncentrujemy i intensywnie je rozwijamy: Service Assurance (w tym Application Performance Management, Infrastructure Management, Network Performance Management i Service Operations Management) oraz Security Assurance (w tym Identity Management, Authentication, Access Management oraz Control, Role and Compliance Management). Obie linie produktowe cieszą się tradycyjnie wysokim zainteresowaniem wśród naszych Klientów.

Netfocus: Czy w swojej ofercie CA ma produkty związane z cloud computingiem?

Michał Furman: Podstawą dla rozwoju portfela rozwiązań CA Technologies, które jak wspomniałem są przeznaczone do zarządzania i bezpieczeństwa IT, jest fakt, że mogą być one stosowane bez względu na środowisko IT. Nadają się więc zarówno do zarządzania w środowisku chmury, wirtualnym, mainframe’owym czy rozproszonym. Biorąc pod uwagę naturę tych środowisk, dojdziemy do wniosku, że w rzeczywistości opierają się o rozwiązania fizyczne, a co je odróżnia to organizacja logiczna i fizyczna dostępność. Przykładowo, środowisko chmury nie jest nową technologią z punktu widzenia zarządzania IT. Cloud computing to nowy sposób dostarczania i używania technologii informatycznych, który może zapewnić przełomowe korzyści w dziedzinie sprawnego i skutecznego działania firm dzięki ewolucji sprawdzonych funkcji zarządzania, takich jak zdalna konfiguracja i dostarczanie aplikacji, samoobsługa, zabezpieczenia i zapewnienie jakości w środowisku wirtualnym oraz fizycznym. Mówiąc szczerze, niewiele firm wpłynęło na tę szeroko zakrojoną ewolucję informatyczną w takim stopniu jak CA — lider w dziedzinie zarządzania IT z 30-letnim doświadczeniem. CA Technologies dostarcza pełne rozwiązania chmurowe dla przedsiębiorstw, które umożliwiają zarządzanie i zapewnienie bezpieczeństwa.

Netfocus: Czy klienci w Polsce korzystają z oprogramowania w modelu SaaS oferowanego przez CA?

Michał Furman: Rozwiązania do zarządzania IT w modelu Software as a Service są już dostępne w Polsce od pewnego czasu. Dużym zainteresowaniem cieszy się szczególnie Service Desk on Demand. Należy pamiętać, że model SaaS leży w obszarze zainteresowania firm średnich i małych. Ten segment rynku przynosi CA Technologies w Polsce znaczny przychód i jest także adresatem naszej pełnej oferty.

Netfocus: Czym wyróżnia się oferta CA na tle konkurencji: IBM, HP, BMC?

Michał Furman: CA Technologies jest firmą wyłącznie software’ową o bardzo szerokim portfelu rozwiązań, wykorzystującą 35-letnie doświadczenie i wiedzę o wszystkich środowiskach informatycznych: od mainframowe’ych, przez fizyczne i wirtualne do chmury. Ale zasadniczą różnicą między CA Technologies, a wspomnianymi firmami jest (poza poziomem inwestycji w rozwój oferty oprogramowania sięgającym nawet miliarda dolarów rocznie) wyspecjalizowana dla konkretnych potrzeb biznesowych i uznana technologia rozwiązań. Specjalizacja, kompetencje, doskonałe wsparcie i rozumienie potrzeb biznesowych naszych Klientów jest tym, co nas odróżnia.
Rozmawiał: Rafał Janus

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ