Oryginalny QNAP tylko z hologramem

0

Jak donoszą dystrybutorzy serwerów NAS firmy QNAP, na rynku w sprzedaży zaczęły pojawiać się urządzenia QNAP, które noszą ślady użytkowania, a są sprzedawane jako nowe, bądź wyposażone w nieoryginalne części. Z tego powodu producent wraz z dystrybutorami zdecydowali o oznakowaniu pudełek ze sprzedawanymi w Polsce serwerami QNAP specjalnymi hologramami autentyczności pochodzenia z legalnego źródła, gwarantującego pełnię praw konsumenta.

Akcja oznakowania pudełek hologramami prowadzona jest – w porozumieniu z producentem, czyli firmą QNAP – przez dwóch polskich autoryzowanych dystrybutorów – firmę EPA Systemy ze Szczecina i Konsorcjum FEN z Poznania. Hologramy mają ułatwić nowym klientom rozpoznanie oryginalnego sprzętu – w pełni sprawnego i z prawem do serwisu. Jak deklarują dystrybutorzy, wprowadzenie hologramów nie spowoduje kłopotów dla użytkowników, którzy wcześniej kupili oryginalny sprzęt – analiza numerów seryjnych serwerów QNAP pozwala ustalić, czy pochodzą z oficjalnego źródła dystrybucji.

Jak powiedział nam Daniel Żukowski, przedstawiciel firmy Konsorcjum FEN, przypadki pojawienia się uszkodzonych urządzeń QNAP, które nie pochodziły z autoryzowanego kanału dystrybucji, na razie są jednostkowe, ale powtarzalne. Stan elektroniki urządzeń dostarczonych do serwisu świadczył o tym, że były one już wcześniej naprawiane, jednak na pewno nie przez producenta lub autoryzowane serwisy. W tej sytuacji urządzenie nie podlegało naprawie, a klient zostawał z uszkodzonym serwerem.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ