HUAWEI zainwestuje 70 mln euro w centrum R&D w Finlandii

0

HUAWEI planuje strategiczne, długoterminowe inwestycje w badania nad rozwojem oprogramowania w centrum R&D w Helsinkach, gdzie w ciągu najbliższych 5 lat zatrudnienie znajdzie ponad 100 osób. Firma planuje zainwestować 70 mln euro w rozwój centrum badawczo-rozwojowego w Helsinkach. Zaangażowanie w rozwój firmy na terenie Europy zwiększy ilość osób pracujących przy projektach badawczych do ponad 70 tys. osób w skali światowej.

Fińskie centrum badawczo-rozwojowe (Research & Development) będzie główną lokalizacją do prowadzenia badań nad rozwojem nowoczesnych technologii dla urządzeń mobilnych. Pierwsze projekty realizowane w centrum będą poświęcone udoskonalaniu oprogramowania dla smartfonów, tabletów i urządzeń multimedialnych. Będą one wykorzystywały doświadczenia użytkowników istniejących systemów operacyjnych, takich jak Android i Windows Phone 8. W ciągu pięciu lat HUAWEI planuje zatrudnić w centrum 100 osób.

Wierzymy, że kluczem do budowania marki HUAWEI jest dostarczenie konsumentom wysokiej jakości technologii, która wyróżnia się na rynku. Finlandia i jej otwarte na innowacje społeczeństwo są idealnym otoczeniem do wzmacniania pozycji firmy w obszarze rozwoju i badań nad urządzeniami mobilnymi. Wspólnie stworzymy nowe możliwości również dla całej fińskiej branży telekomunikacyjnej – mówi Kenneth Fredriksen, wiceprezes HUAWEI w Europie Centralnej, Wschodniej oraz Skandynawii.

We wrześniu 2012 r. Huawei ogłosił plany zainwestowania 2 miliardów dolarów w Wielkiej Brytanii w badania i rozwój, zakupy i budowę centrum doskonalenia. Obecnie HUAWEI zatrudnia w całej Europie ponad 7000 osób. Centrum R&D w Helsinkach będzie jednym z głównych ośrodków Huawei skupiających się na rozwoju urządzeń mobilnych. Wesprze tym samym szwedzkie centrum dedykowane modemom i designowi technologicznemu oraz ośrodek brytyjski, gdzie trwają prace nad interface’em użytkownika.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ