CX – Tracer: zarządzanie wydajnością aplikacji w środowisku Citrix

0

Passus wprowadza do swojej oferty rozwiązanie CX – Tracer, firmy OPNET, służące do zarządzania wydajnością aplikacji pracujących w środowisku Citrix. Rozwiązanie umożliwia szybką i dokładną diagnostykę problemów z wydajnością aplikacji.

Narzędzie pozwala śledzić transakcje użytkowników w warstwie Citrix oraz wyodrębnić odpowiednie transakcje wewnętrzne. Jest to jedno, kompletne rozwiązanie do badania wydajności sieci, środowiska Citrix, baz danych i aplikacji.

Technologia Citrix pozwala zwirtualizować i scentralizować aplikacje Microsoft Windows i udostępniać je użytkownikom jako usługi. Dzięki temu można skutecznie obniżyć koszty zarządzania infrastrukturą, podnieść efektywność wykorzystania zasobów IT oraz poprawić wydajność aplikacji pracujących w sieciach WAN i mobilnych.

Moduł CX-Tracer stanowi uzupełnienie i rozszerzenie istniejących rozwiązań do monitoringu środowiska Citrix, np. Citrix EdgeSight. Rozszerza także funkcjonalności rozwiązania AppResponse Xpert służącego do identyfikacji problemów z wydajnością aplikacji i infrastruktury sieciowej:

  • określa główną przyczynę problemów z wydajnością aplikacji pracujących w środowisku Citrix,
  • automatycznie przyporządkowuje sesje użytkowników do wewnętrznych transakcji aplikacyjnych,
  • umożliwia analizę całych sesji: od użytkownika do serwera aplikacji.

Moduł AppResponse Xpert łączy możliwość monitoringu wydajności aplikacji od strony użytkownika z głęboką analizą pracy sieci. Pozwala na lepsze wykorzystanie zasobów sieciowych do transmisji danych i realizacji transakcji. Daje też pełny wgląd w usługi IT w całej firmie. Dzięki analizie realizowanej w czasie rzeczywistym pozwala określić, które elementy infrastruktury IT najbardziej przyczyniają się do spowolnienia działania aplikacji.

Dzięki funkcjonalności korelacji transakcji rozwiązanie AppResponse Xpert umożliwia monitoring i diagnostykę całych sesji użytkowników. Gromadzi statystyki pracy zarówno serwera Citrix, jak i serwerów aplikacyjnych i bazodanowych, dzięki czemu oferuje pełny obraz wydajności aplikacji działających w środowisku Citrix.

Więcej informacji o produkcie można uzyskać na stronie producenta.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ