Cisco rozszerza rodzinę Carrier Routing System

0

Firma Cisco zaprezentowała router Carrier Routing System-X (CRS-X), stanowiący uzupełnienie rodziny routerów CRS przeznaczonych do najbardziej wymagających zastosowań.

Cisco CRS-X to router szkieletowy, oferujący w pojedynczym slocie przepustowość 400 Gb/s, która może być zwiększona do niemal 1 petabita na sekundę w przypadku wdrożenia CRS-X jako systemu multi-chassis. CRS-X zapewnia 10-krotnie większą przepustowość niż pierwsze routery z serii CRS. Routery CRS-1 zostały wprowadzone na rynek w 2004 roku jako systemy nowej generacji, przeznaczone do skalowania przepustowości sieci w celu dostosowania jej do gwałtownie rosnących w ostatnim dziesięcioleciu wymagań związanych m.in. z transmisją wideo, danych oraz ruchu mobilnego w sieci. Nowe routery z serii CRS-X wejdą na rynek jeszcze w tym roku.

Przed dostawcami usług telekomunikacyjnych stoi obecnie wiele wyzwań, takich jak konwergencja sieci optycznych i sieci IP (Internet Protocol) czy ograniczenia związane z dotychczasową architekturą sieci. W rozwiązaniu tych problemów może pomóc zastosowanie w pełni skalowalnych i elastycznych systemów, takich jak CRS-X. Architektura typu CRS-X multi-chassis w połączeniu z kartami liniowymi 400 Gb/s wspierającymi technologię Cisco AnyPort gwarantuje szerokie możliwości rozbudowy istniejącej infrastruktury sieciowej. Dedykowane karty liniowe, wykonane w technologii CMOS oraz wykorzystujące zaawansowane rozwiązania fotoniczne Cisco CPAK, zapewniają mniejsze zużycie energii, minimalizację kosztów utrzymania oraz większą elastyczność wdrażania. Przykładowo, każdy interfejs może zostać skonfigurowany na kilka różnych sposobów, np. jako jeden port Ethernetowy o przepustowości 100 Gb/s, dwa porty 40 Gb/s lub dziesięć o przepustowości 10 Gb/s, o krótkim, długim czy rozszerzonym zasięgu, w zależności od wybranego transceivera CPAK. Wymienione powyżej zalety przekładają się na znaczne uproszczenie procesów konfiguracji wdrożonych systemów i pomagają dostawcom usług telekomunikacyjnych sprostać różnym wymaganiom (połączenia 10 Gb/s, 40 Gb/s i 100 Gb/s), bez konieczności pracochłonnej i kosztownej wymiany sprzętu.

Dodatkowo routery CRS-X zwiększają prostotę oraz skalę konwergencji sieci optycznych i sieci IP. Usługodawcy mogą dzięki temu swobodnie wybierać pomiędzy możliwością wdrażania zintegrowanych rozwiązań a nowymi usługami w ramach technologii Cisco nV. Zarówno korzystanie z sieci IP, jak i z systemów optycznych, pozwala na wykorzystanie technologii Cisco nLight do automatyzacji procesów sterowania. Ponadto, dzięki wspólnemu systemowi zarządzania dla rozwiązań Cisco nV i Cisco CRS, możliwe jest dostarczenie w pełni skalowalnej platformy o wysokiej przepustowości wynoszącej 100 Gb/s przy znacznym ograniczeniu kosztów operacyjnych.

Routery CRS-X zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić jak najprostszą modernizację ponad 10 tysięcy systemów pracujących w oparciu o CRS-1 i CRS-3 przy minimalnym wpływie na ruch sieciowy. Obecni użytkownicy CRS mogą migrować do systemu CRS-X dokonując prostej wymiany kart. Druga opcja to rozbudowanie istniejących systemów multi-chassis o routery CRS-X.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ