Ciena wprowadza technologię WaveLogic 3

0

Ciena, firma specjalizująca się w obsłudze sieci, ogłosiła wprowadzenie na rynek technologii WaveLogic 3 — pierwszego w branży rozwiązania koherentnego z możliwością skalowania do 400 Gb/s i programowania.

Ta nowa generacja układów krzemowych umożliwi dostawcom usług szybsze przechodzenie do dynamicznych, definiowanych programowo sieci terabitowych, a równocześnie podniesie opłacalność sieci. Oprócz możliwości skalowania przepustowości i obniżania kosztów, sieci w technologii WaveLogic można programować, szybko reagując na zmieniające się wymogi związane z przepustowością, zasięgiem, czy opóźnieniami i odpowiednio dostosowując się do nich. Dzięki temu, że warstwa optyczna jest bardziej inteligenta i dynamicznie reaguje na potrzeby aplikacji, technologia WaveLogic 3 zmienia reguły gry na rynku sieci optycznych. Jest to kluczowy wymóg w dzisiejszych sieciach zorientowanych na przetwarzanie w chmurze.

Przepustowość i zasięg rozwiązania WaveLogic 3 firmy Ciena, które zostanie wdrożone w drugiej połowie 2012 r., można zobrazować w następujący sposób: jeśli wszyscy mieszkańcy San Francisco zdecydowali się równocześnie odbyć rozmowy wideo za pomocą komunikatora Skype ze swymi przyjaciółmi w Tokio, cały ten ruch może zostać obsłużony przez zaledwie jeden układ scalony.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ