AirMedic – nowe oprogramowanie do diagnostyki WLAN

0

Passus wprowadza AirMedic, oprogramowanie do analizy widma i podstawowej analizy ruchu w sieciach Wi-Fi. Przeznaczeniem nowego produktu jest rozwiązywanie problemów w sieciach bezprzewodowych.

W sieci bezprzewodowej problemy mogą mieć różne źródła. Cześć jest spowodowana zakłóceniami fal radiowych przez inne urządzenia znajdujące się w zasięgu sieci. Inne wynikają z przeciążenia urządzeń lub błędnej konfiguracji. Zidentyfikowanie źródeł problemów umożliwia AirMedic.AirMedic umożliwia wgląd w warstwę fizyczną sieci WLAN

Program powiadamia użytkownika o zakłóceniach radiowych i pozwala ocenić ich wpływ na działanie sieci. Jeśli u źródeł problemu nie leżą zakłócenia radiowe, użytkownik może sprawdzić, w których kanałach i urządzeniach występują problemy. Zaletą AirMedic jest współpraca ze zwykłymi karta Wi-Fi opartymi na technologii Intel Centrino 2 (seria 5100/5300). Karty takie są powszechnie montowane w laptopach.

Analizator widma to podstawowa funkcja programu. Umożliwia on analizę warstwy fizycznej sieci bezprzewodowej. Dostarcza informacji potrzebnych do zdiagnozowania źródeł problemu, ale nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy na temat częstotliwości radiowych. AirMedic analizuje widmo w paśmie 2,4 GHz i 5 GHz.

Program wykrywa wszystkie urządzenia Wi-Fi i wizualizuje wpływu poszczególnych urządzeń na widmie. Informacje są widoczne w jednym widoku wraz z danymi na temat widma.

Więcej informacji: http://networks.passus.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ