Szybszy IPS i filtr URL w chmurze

0

Firma NETASQ udostępniła nowy firmware 9.1 dla swoich rozwiązań UTM, przeznaczonych do kompleksowej ochrony sieci firmowych. Nowy firmware zwiększa wydajność silnika IPS w urządzeniach, wprowadza m.in. filtrowanie URL w chmurze, nową wersję SSO oraz opcję zapisu logów na kartach SD.

Nowy firmware 9.1 dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników NETASQ, posiadających urządzenia serii U, US lub NG z aktywnym serwisem. Moduł IPS w aktualnej wersji firmware’u jest teraz znacznie wydajniejszy. NETASQ stawia także szybszą ochronę antywirusową i lepszą kontrolę nad urządzeniami mobilnymi, pozwalając na identyfikowanie smartfonów i tabletów podłączających się do sieci firmowej oraz monitorowanie sposobu, w jaki użytkownicy korzystają za ich pośrednictwem z sieci i aplikacji sieciowych.

Firmware udostępnia działający w chmurze mechanizm rozszerzonej kontroli adresów URL, umożliwiający kategoryzację w czasie rzeczywistym i pracujący w oparciu o bazę ponad 100 milionów adresów WWW, ujętych w 65 kategoriach, z czego 8 dedykowanych jest bezpieczeństwu. Nowe oprogramowanie dla urządzeń to także udoskonalone raportowanie. Możliwe jest sprawdzenie m.in. jak pracownicy korzystają z dostępu do Internetu podczas pracy, które ataki zostały zablokowane oraz które stacje w firmowej sieci są narażone na konkretne ataki. Z poziomu każdego takiego raportu administrator może bezpośrednio przejść do konfiguracji urządzenia i tam wprowadzić stosowne zmiany w zaporze.

Firmware wprowadza także monitoring funkcji SafeSearch w przeglądarkach internetowych, dzięki czemu możliwe jest filtrowanie nieodpowiedniej zawartości oraz grafik i zdjęć w wynikach wyszukiwarek. Wraz z nową wersją firmware’u udostępniono nowy kreator instalacji, dostępny m.in. w języku polskim, za pośrednictwem którego można wykonać pierwszą konfigurację z najwyższym poziomem bezpieczeństwa w zaledwie 3 minuty.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ