F5 nowa inwestycja w Polsce – Technical Center Warsaw

0

F5 Networks ogłosił, że Polska została wybrana na miejsce kluczowej inwestycji Technical Center Warsaw, związanej z obsługą klienta, usługami bezpieczeństwa oraz rozwojem produktów.

Wpisując się w strategię globalnych inwestycji F5, projekt ten stanowi kolejny krok w zapewnieniu najwyższej jakości obsługi klientów 24/7 , bez względu na strefy czasowe, w których są zlokalizowani . Polska została wybrana między innymi ze względu na korzystne położenie geograficzne oraz dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry IT.

Technical Center Warsaw na Mokotowie to nowe miejsce pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z branży IT. Inwestycja obejmie kluczowe obszary takie jak dział wsparcia technicznego czy dział Rozwoju Produktu. W ramach inwestycji znajdzie się również Centrum Bezpieczeństwa F5 (Security Operations Center – SOC), świadczące usługi bezpieczeństwa i monitoring zagrożeń w czasie rzeczywistym, stanowiące uzupełnienie działalności Centrum Bezpieczeństwa w Seattle ( całodobowy model obsługi klientów) .Będzie to jedno z niewielu takich miejsc zarówno w Polsce jak i w Europie. Zarówno dział Wsparcia Technicznego jak i Centrum Bezpieczeństwa rozpoczęły działania w trybie testowym już kilka miesięcy temu.

F5 Technical Center Warsaw

Centrum Bezpieczeństwa (SOC) w Warszawie rozszerzy obszar, w którym F5 będzie wspierał klientów, wykorzystując bazujące na chmurze usługi aplikacyjne platformy Silverline™. Centrum zapewni klientom firmy dostęp 24/7 do wyspecjalizowanych ekspertów bezpieczeństwa F5, którzy monitorują ataki wielowarstwowe w czasie rzeczywistym.

Jako jedno z niewielu tego typu miejsc w Europie, SOC będzie obejmował zespół badaczy i analityków, skupiających się na nowych atakach z całego świata i uaktualniających informacje dotyczące najnowszego złośliwego oprogramowania, ataków zero-day oraz phishingu – wymierzonych w globalne przedsiębiorstwa.
W bliskiej przyszłości planowany jest rozwój Centrum. W pierwszej fazie SOC będzie oferował usługi zwalczania oszustw internetowych (F5® WebSafe), natomiast do końca roku uruchomiona zostanie ochrona przed atakami typu DDoS.

F5 Technical Center Warsaw

Dzięki działowi rozwoju produktu zlokalizowanemu w Polsce, F5 zwiększy całościową wydajność oraz zapewni wsparcie dla zespołów w obszarze EMEA. Wśród pracowników znajdą się osoby przeprowadzające testy manualne oraz automatyczne, a także dbające o rozwój infrastruktury testowej.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ