Double-Take 6.0 – ochrona aplikacji oraz danych w chmurze i fizycznym środowisku informatycznym

0

Vision Solutions, Inc., wprowadza na rynek rozwiązanie Double-Take 6.0, służące ochronie aplikacji oraz danych w środowisku wirtualnym, chmurze obliczeniowej i fizycznym środowisku informatycznym, umożliwiające natychmiastowe przywrócenie stanu sprzed awarii.

Double-Take 6.0 to rozwiązanie dla systemów Windows i Linux, tworzone z myslą o zapewnianiu dostępności danych i ochronie dla przedsiębiorstw i innych partnerów. Umożliwia tworzenie okresowych kopie zapasowych dla środowisk P2V, działając obok replikacji danych w czasie rzeczywistym na platformach Microsoft Hyper-V i VMware. Double-Take zapewnia chronę dla maszyn wirtualnych korzystających z technologii Hyper-V i woluminów CSV pozwalając użytkownikom przenosić wirtualne maszyny pomiędzy hostami w razie potrzeby.

Oprogramowanie posiada oganizery zadań działające pod kontrolą nowej, zunifikowanej konsoli chroniąc kluczowe aplikacje, takie jak Microsoft Exchange czy SQL Server, oraz platformy wirtualizacji, takie jak VMware i Hyper-V. Zapewnia również wsparcie dla PowerShell, umożliwiając użytkownikom zarządzanie i automatyzację zadań za pomocą PowerShell – skryptowego języka automatyki zadań firmy Microsoft.

Prócz powyższego, orogramowanie Double-Take to replikacja w czasie rzeczywistym, zapewniająca nieprzerwaną dostępność danych, co praktycznie eliminuje ryzyko ich utraty oraz pozwala użytkownikom na nie przerywanie swoich czynności, podczas gdy środowiska pracy są odtwarzane w nowych systemach. Ważnym punktem jest różnież to, iż rozwiązanie jest niezależne od sprzętu i metody przechowywania, a ponadto może obsługiwać jednocześnie różne rodzaje urządzeń oraz typy magazynowania. Na dodatek, może również chronić każdą aplikację. Ujednolicona konsola zapewnia jedno okno do monitorowania środowiska dostępności.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ