CommVault wkracza na polski rynek

0

Firma CommVault, producent oprogramowania do ochrony i zarządzania danymi cyfrowymi, poinformowała o rozpoczęciu działalności w Polsce i otworzeniu regionalnego biura w Warszawie. Firma jest znana polskim klientom głównie dzięki swojemu flagowemu oprogramowaniu do tworzenia kopii zapasowych, Simpana.

Polska to dla nas jeden z kluczowych rynków w Europie Środkowej. Charakteryzuje się silną gospodarką i dużym potencjałem wzrostu dla naszych rozwiązań. Obecnie, w dobie spowolnienia gospodarczego, klienci analizują strukturę całkowitych kosztów posiadania (TCO) i szukają sposobów na ich optymalizację. Chcą zrobić więcej za mniej – uprościć procesy, skuteczniej zarządzać swoją infrastrukturą IT i tym samym zredukować koszty operacyjne. Sądzimy, że firma CommVault ze swoją ofertą, dobrze wpisuje się w te potrzeby” – mówi Agnieszka May-Sadowska, Vice President Sales na region Eastern, zarządzająca polskim oddziałem CommVault.

Kluczowym produktem oferowanym na polskim rynku będzie Simpana 10, pakiet oprogramowania do zarządzania danymi. Te oraz inne rozwiązania przeznaczone są dla szerokiego grona klientów końcowych o różnej wielkości i dla różnych branż oraz sektorów. CommVault nie planuje sprzedaży bezpośredniej do klientów końcowych, prowadząc działania handlowe w tradycyjnym modelu – dystrybutor-partner-klient końcowy. Za zarządzanie kanałem partnerskim odpowiadać będzie Ryszard Regucki, Channel Director na region Eastern.

W ramach procesu budowy kanału partnerskiego, CommVault nawiązał współpracę z polskim integratorem, firmą WASKO S.A. Nowy partner prowadzi działalność od 25 lat i zajmuje się produkcją oprogramowania, a także realizacją kompleksowych usług w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych. Kolejnym krokiem rozwoju polskiego przedstawicielstwa będzie wzmocnienie zespołu o osoby odpowiedzialne za działania sprzedażowe i wsparcie techniczne dla polskich partnerów i klientów końcowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ