Bezpieczeństwo drukarek sieciowych HP

0

Wszyscy wiemy,  jak istotne jest zabezpieczanie komputerów i telefonów, ale często zapominamy o innych urządzeniach podłączonych do sieci, np. o drukarkach. Tymczasem eksperci przekonują, że te mogą być najsłabszym ogniwem łańcucha zabezpieczeń.

Badanie PwC CEO Survey 2017 pokazuje, że 61% prezesów największych światowych organizacji uważa cyberzagrożenia za jedno z największych niebezpieczeństw dla ich biznesu, w Polsce wciąż wielu przedsiębiorców nie do końca zdaje sobie sprawę ze skali cyfrowych ryzyk.

Według najnowszego raportu firmy PwC, w ostatnim roku w aż 96% średnich i dużych firm w Polsce doszło do ponad 50 incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa informacji lub systemów IT. W przypadku aż 64 % liczba takich zdarzeń była większa niż 500. Tylko w zeszłym roku w ten sposób straty spowodowane przez cyberprzestępców sięgnęły 3 biliony dolarów, a w 2021 suma ta ma osiągnąć 6 bilionów dolarów. W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii , straty spowodowane przez cyberprzestępców były większe niż te spowodowane przez tradycyjnych kryminalistów.

Takim zdarzeniom mają zapobiegać najnowsze drukarki A3 firmy HP, wprowadzane właśnie na rynek. Wśród zabezpieczeń, na które warto zwrócić uwagę znajdują się m.in. wykrywanie i odpieranie ataków w czasie rzeczywistym, automatyczny monitoring i wbudowane funkcje weryfikacji oprogramowania w celu powstrzymywania zagrożeń już w momencie ich pojawienia się.

Oferowane przez HP urządzenia MFP obsługujące format A3 – w tym trzy serie urządzeń PageWide i trzynaście  LaserJet – korzystają z nowej, chmurowej platformy serwisowej HP Smart Device Services (SDS). SDS maksymalizuje czas ciągłej pracy, integrując zaawansowaną zdalną diagnostykę, wykrywanie problemów specyficznych dla urządzenia, a także monitoruje je pod kątem jego stanu, statusów itp.

W najnowszym portfolio A3 znajdują się następujące rodziny produktów:

  • HP Color LaserJet E700
  • HP Color LaserJet E800
  • HP LaserJet E700
  • HP LaserJet E800
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ