22 stycznia Dniem Ochrony Informacji Niejawnych

0

Dzięki staraniom Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, 22 stycznia zostanie ustanowiony Dniem Ochrony Informacji Niejawnych. Z tej okazji 20 stycznia 2012 roku KSOIN organizuje w Katowicach obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych połączone z dniem otwartym poświęconym ochronie informacji.

Będą to pierwsze obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych w Polsce. Data nie jest przypadkowa – 22 stycznia przypada rocznica uchwalenia pierwszej Ustawy o ochronie informacji niejawnych z 1999 roku.

– Ustawa z 1999 roku miała fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki naszego kraju. Co więcej, stała się podstawą publicznej debaty na temat bezpieczeństwa informacji w Polsce. To z kolei doprowadziło w 2010 roku do uchwalenia nowego aktu prawnego dostosowanego do wymogów społeczeństwa informacyjnego. Poprzez obchody Dnia Ochrony Informacji Niejawnych chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestie bezpieczeństwa danych i uświadomić społeczeństwu, czym są dane niejawne – tłumaczy płk Mieczysław Tadeusz Koczkowski, prezes KSOIN.

W związku z tegorocznymi obchodami, 20 stycznia 2012 roku w Wojskowych Zakładach Mechanicznych w Siemianowicach Śląskich odbędzie się sesja naukowa z udziałem autorytetów i ekspertów, członków i sympatyków KSOIN, przedsiębiorców oraz pracowników pionów ochrony. Ponadto w ramach obchodów organizatorzy przewidują dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony informacji. W ramach tej inicjatywy, w godzinach 9.00-12.00 w siedzibie KSOIN, będzie można skorzystać z doradztwa, konsultacji oraz porad prawnych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ