XenServer – duże wdrożenie w SAP

0

Citrix oficjalnie poinformował, że do połowy 2009 roku SAP zwirtualizuje 500 serwerów. To znaczący sukces, który może zwiększyć zainteresowanie tym rozwiązaniem. Ponadto SAP wdrożył już technologię wirtualizacji aplikacji Citrix XenApp.

Wdrożenie XenServera w SAP ma bardzo duże znaczenie dla Citriksa. Produkty SAP to dla wielu korporacji krytyczne aplikacje, które muszą działać niezawodnie. Dla potencjalnych klientów wirtualizacja serwerów SAP w środowisku XenServera może być potwierdzeniem niezawodności tego oprogramowania do wirtualizacji. Co więcej, jest to dość duże wdrożenie, pokazujące, że XenServer powinien sprawdzić się również w dużych środowiskach.

Jest to też sprawa prestiżowa. SAP od wielu lat wspiera swoje produkty na platformach wirtualnych, ale dotychczas firma bardzo blisko współpracowała z VMware (jak bliska jest to współpraca pokazuje fakt, że przedstawiciel SAP miał półgodzinne wystąpienie na prezentacji otwierającej w tym roku konferencję VMworld).

Wirtualizacja serwerów i aplikacji
Po testach XenServera SAP zdecydował o przystąpieniu do wieloetapowego wdrożenia wirtualizacji blisko 500 serwerów – najpierw w biurze w Saint Leon Rot w Niemczech, a następnie w centrach szkoleniowe na całym świecie i działach zarządzania projektami. Po zakończeniu wirtualizacji serwerów w Niemczech, wdrożenie będzie kontynuowane pod koniec 2009 r. w biurach SAP w Azji oraz w Stanach Zjednoczonych.

SAP wdrożył również technologię wirtualizacji aplikacji Citrix XenApp, przy pomocy której będzie dostarczał swoim użytkownikom ponad 40 aplikacji, w tym Microsoft Office i SAP Business Suite. Łącznie z infrastruktury XenApp skorzysta ponad 50 tysięcy użytkowników końcowych, którzy pracują nad takimi zadaniami jak rozwój produktów bądź wsparcie techniczne.

„Celem, który nam przyświecał podczas wdrożenia systemu Citrix XenServer było nie tylko zmniejszenie kosztów infrastruktury serwerowej, lecz również zdecydowane obniżenie emisji związków węgla. Sądzimy, że dzięki wykorzystaniu technologii wirtualizacji Citrix będziemy mogli w przyszłości zmniejszyć je nawet o 600 ton rocznie, przy jednoczesnych szybkich oszczednościachsprzętowych.” – powiedział Dietmar Bruder, wiceprezes ds. infrastruktury IT w SAP.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ