Współpraca MegiTeam oraz chmury obliczeniowej Oktawave

0

Oktawave, polska platforma chmury obliczeniowej należąca do Grupy K2, nawiązała technologiczną współpracę z firmą MegiTeam – dostawcą innowacyjnych technologii webowych dla programistów.

W ramach współpracy, MegiTeam dostarcza obrazy gotowych środowisk programistycznych uruchamianych w chmurze Oktawave. Nowe obrazy bazują na frameworkach Ruby on Rails, Django oraz Node.js.Oktawave Instances to usługa, która umożliwia w łatwy sposób wykorzystanie zasobów chmury obliczeniowej do stworzenia wydajnych i skalowalnych serwisów i aplikacji internetowych, portali korporacyjnych, systemów baz danych czy serwerów gier online. Dzięki współpracy z MegiTeam gama dostępnych systemów operacyjnych i aplikacji została rozszerzona o obrazy wstępnie skonfigurowanych środowisk uruchomieniowych dla programistów. Klienci w kilka minut otrzymują instancje maszyn wirtualnych, gotowe do uruchamiania aplikacji webowych pisanych z wykorzystaniem frameworków Ruby on Rails, Django (Python) oraz Node.js.

W chmurze Oktawave klient dostaje gotowe, kompletne środowisko do wdrażania swoich aplikacji, skonfigurowane do pracy zgodnie z najlepszymi praktykami, założonym kontem oraz uruchomioną w nim pierwszą aplikacją. Wszystkie instancje wyposażone są w Autoskaler, który automatycznie dopasowuje parametry i liczbę serwerów do wymagań klientów, a rozliczenia prowadzone są w cyklu godzinowym. To przekłada się na oszczędność czasu oraz pozwala ograniczyć koszty wynajmu administratorów IT.

Z kolei programiści, dzięki predefiniowanym obrazom, mogą skupić się na rozwijaniu swoich aplikacji i serwisów. W myśl zasady, że dobry programista, nie musi być dobrym administratorem. Dodatkowo Oktawave udostępnia dla nich API, które jest warstwą interfejsu umożliwiającą wszystkim klientom zarządzanie własnymi usługami za pomocą zewnętrznych narzędzi.

Obrazy maszyn wirtualnych zaprojektowano na bazie systemu operacyjnego Ubuntu 12.04. Środowisko dla aplikacji pisanych w Django obejmuje interpreter Python w wersji 2.7, framework Django 1.4, narzędzie virtualenv do zarządzania różnymi wersjami modułów Python, serwer aplikacji Gunicorn oraz serwer HTTP Nginx, zapewniający wydajne mechanizmy dostarczania aplikacji webowych dla klientów końcowych. W skład obrazu dla środowiska Rails wchodzi interpreter Ruby 1.9.3, Ruby on Rails 3.2.8, serwer aplikacji Unicorn, serwer HTTP Nginx oraz menedżer RVM pozwalający na wygodne zarządzanie różnymi wersjami interpretera Ruby oraz zestawami gemów.

Wybraliśmy MegiTeam ze względu na ich ponad 5 letnie doświadczenie w hostowaniu Django i Ruby on Rails. MegiTeam jest pierwszą firmą w Polsce, która z hostingu dla programistów zrobiła podstawę swojej oferty. Cieszymy się, że zebrane przez ten okres doświadczenie, wiedzę i technologie udało się przenieść do chmury Oktawave” – twierdzi Maciej Kuźniar, dyrektor zarządzający Oktawave.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ