Wirtualne desktopy z chmury

0

Citrix wprowadził nowe rozwiązania IT, które zapewnią dodatkowe usługi i możliwości zwiększenia przychodów dla szybko rozwijającego się kanału usługodawców Citrix – Citrix Service Provider.

Citrix Cloud Provider Pack 2 daje usługodawcom wydajną technologię, która w połączeniu z rozwiązaniami Citrix XenApp i Citrix XenDesktop pozwala w łatwy sposób zbudować zróżnicowaną ofertę desktopów jako usługi (Desktop-as-a-Service, DaaS). Citrix Cloud Provider Pack 2 zawiera nową technologię do zarządzania aplikacjami, która automatyzuje złożone zadania w hostowanych środowiskach Citrix, takie jak zarządzanie alokacją zasobów infrastruktury, rozmieszczeniem aplikacji i przydzielaniem sieci. Ponadto, zawiera nową wersję rozwiązania CloudPortal Services Manager, które pozwala dostawcom usług hostingowych na uproszczenie czynności administracyjnych, związanych z tworzeniem i zarządzaniem systemami z rodziny Windows. Dostawcy rozwiązań hostingowych, – by zbudować swoje portfolio usług – mogą wykorzystać referencyjne architektury przygotowane dla kilku rozwiązań chmurowych, w szczególności tych, opartych o Citrix CloudPlatform oraz Apache CloudStack.

Program Citrix Service Provider zrzesza ponad 2600 partnerów, oferujących rozwiązania DaaS, a także innych usługodawców, działających w takich sektorach jak telekomunikacja, służba zdrowia, sektor publiczny, finansowy, przemysłowy, detaliczny czy edukacyjny. Citrix udostępnia usługodawcom rozwiązania XenApp i XenDesktop, dzięki którym mogą oni oferować swoim klientom dostęp do aplikacji i zdalnych pulpitów w dowolnym miejscu
i czasie, w oparciu o miliardy obecnie dostępnych na rynku urządzeń. Ponadto usługodawcy mają dostęp do chmurowych architektur referencyjnych, neutralnych pod kątem wyboru platformy wirtualnej. Umiejętne połączenie wiodących technologii i wsparcia marketingowego pozwoli dostawcom rozwiązań chmurowych, pracującym w modelu CSP na stworzenie wartościowej usługi, dopasowanej do potrzeb ich klientów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ