Wirtualizacja usług i procesów na kolejnym spotkaniu MeetIT w Katowicach

0

„Wirtualizacja w praktyce: dziś i jutro” to już 13. spotkanie z cyklu MeetIT objętego patronatem medialnym przez redakcję ITfocus, które odbędzie się 11 czerwca w Katowicach.

Program spotkania został podzielony, jak zwykle na dwa bloki. Pierwszy, merytoryczny obejmujący prezentacje dotyczące wirtualizacji usług i procesów biznesowych oraz zagadnień bezpieczeństwa. Drugim będzie blok „Spoza IT” gdzie prelekcja dotyczyć będzie roli informatyki jako „oręża wojny o wynik”.

Blok merytoryczny rozpocznie się prezentacją „Wirtualna rzeczywistość – rok przełomu” wprowadzającą uczestników w temat wirtualizacji i jej znaczenia dla realizacji usług i procesów. Kolejny prelegent rozwinie temat dotyczący wirtualizacji usług telefonii stacjonarnej. Uczestnicy dowiedzą się, czy przy obecnym rozwoju telekomunikacji potrzebna jest w ogóle tradycyjna centrala telefoniczna.
Dwie kolejne prezentacje dotyczyć będą wirtualizacji infrastruktury serwerowej i wskazówek dotyczących doboru sprzętu do realizacji tego typu zadań. W dalszej części spotkania rozwinięte zostanie zagadnienie tzw. usług w chmurze – m.in. archiwizacji danych, wirtualnych środowisk pracy oraz monitoringu IT.

Dodatkowo, po raz pierwszy na spotkaniu MeetIT pojawi się tematyka medyczna. Prezentacja dotyczyć będzie wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w treningu lekarzy.
W bloku „Spoza IT” rozwinięty zostanie wątek wykorzystywania informatyki w zadaniach wymagających osiągnięcia określonych wyników – które potem podlegają ocenie.
Spotkania MeetIT gromadzą osoby zainteresowane najnowszymi rozwiązaniami z zakresu informatyki i telekomunikacji, które są wykorzystywane w firmach i instytucjach. W programie każdego spotkania MeetIT przewidziane są prelekcje opisujące sposoby praktycznego wykorzystania oprogramowania i sieci komputerowych oraz urządzeń zapewniających dostęp do usług telekomunikacyjnych.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, po wcześniejszym zarejestrowaniu się przez stronę www.meetit.org.pl

Strona MeetIT z formularzem do rejestracji i agenda spotkania: http://www.meetit.org.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ