Windows Server 2012 podstawą „Cloud OS”

0

Satya Nadella, prezes działu Microsoft Server and Tools w Microsoft Corporation, poinformował o ogólnej dostępności Windows Server 2012. W swoim wystąpieniu Nadella zaprezentował kluczową rolę, jaką odgrywa nowy system operacyjny Microsoft w ofercie rozwiązań chmurowych firmy.

Podstawa nowoczesnego centrum danych

Windows Server 2012 wykracza poza konwencjonalną definicję serwerowego systemu operacyjnego, oferując udoskonalenia związane z wirtualizacją, pamięciami masowymi, pracą w sieci i automatyzacją. Dzięki setkom nowych funkcji klienci mogą uzyskać znacznie większą szybkość, skalę i wydajność centrów danych oraz aplikacji. Ponadto Windows Server 2012 w połączeniu z platformą Windows Azure i produktami z rodziny System Center umożliwia zarządzanie aplikacjami i usługami oraz ich dostarczanie zarówno w chmurze prywatnej, hostowanej, jak i publicznej.

Klienci widzą przepis na sukces w systemie Windows Server 2012

W celu wykorzystania zalet systemu Windows Server 2012 oraz przetwarzania w chmurze klienci mogą odwołać się do posiadanych już kompetencji i inwestycji w zakresie zarządzania systemami i tożsamością, tworzenia aplikacji, baz danych oraz wirtualizacji. Pierwsze, przedpremierowe wdrożenia przyniosły już ogromne korzyści wielu przedsiębiorstwom. Z ankiety przeprowadzonej wśród 70 pierwszych klientów z całego świata wynika, że spodziewają się oni średnio 52-procentowej redukcji przestojów, skrócenia czasu wdrażania usług i aplikacji w chmurze o 41%, a także zaoszczędzenia 15 godzin pracy rocznie w przeliczeniu na jednego pracownika. 91% respondentów oczekuje zmniejszenia nakładu pracy związanej z administracją serwerami, a 88% — z administracją siecią.*

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ