VMware z hybrydową chmurą

0

VMware zaprezentował vCloud Hybrid ServiceTM, chmurę obliczeniową IaaS, dostarczaną i obsługiwaną przez VMware, zbudowaną na fundamentach VMware vSphere.

vCloud Hybrid Service rozszerzy zakres oprogramowania VMware, używanego przez setki tysięcy klientów, na chmurę publiczną. Oznacza to, iż klienci będą mogli korzystać z tych samych możliwości, narzędzi czy modeli bezpieczeństwa zarówno w swoim własnym środowisku, jak i poza nim.

VMware vCloud Hybrid Service umożliwi klientom połączenie centrów danych z chmurą dzięki następującym elementom:

• Neutralność w stosunku do aplikacji
vCloud Hybrid Service będzie obsługiwać tysiące aplikacji i ponad 90 systemów operacyjnych, które są w pełni kompatybilne z vSphere. Klienci otrzymują zatem ten sam poziom dostępności i wydajności bez konieczności tworzenia od nowa bądź ponownego instalowania swoich aplikacji.

• Bezproblemowe połączenia sieciowe i bezpieczeństwo
VMware vCloud Hybrid Service umożliwi klientom korzystanie z wirtualnych połączeń sieciowych, aby bezpiecznie rozszerzyć istniejące sieci warstwy 2 lub 3 z centrum danych do vCloud Hybrid Service.

• Niezawodność działania krytycznych aplikacji
Zbudowany na vSphere, vCloud Hybrid Service zaoferuje automatyczną replikację, monitoring i wysoką dostępność kluczowych dla biznesu aplikacji, wykorzystując w tym celu zaawansowane właściwości vSphere, w tym VMware vMotion, High Availability oraz vSphere Distributed Resources SchedulerTM.

• Uproszczone zarządzanie
vCloud Hybrid Service zaoferuje uproszczone podejście do zarządzania, umożliwiając klientom korzystanie z tych samych narzędzi i procesów, którymi posługują się obecnie, do zarządzania środowiskiem IT, zarówno we własnym centrum przetwarzanie danych, jak i poza nim. Administratorzy vSphere będą mieli możliwość podglądu, zarządzania i przenoszenia maszyn wirtualnych z poziomu klienta vSphere, przy zastosowaniu bezpłatnej wtyczki vCloud ConnectorTM.

„Nowa usługa VMware vCloud Hybrid Service udostępnia chmurę publiczną, która jest w pełni kompatybilna z istniejącą infrastrukturą VMware” – podkreśla Andrzej Kontkiewicz. „Poprzez kompleksowe podejście „wewnątrz” lub „na zewnątrz”, które umożliwia uruchomienie nowych i istniejących aplikacji w dowolnym miejscu, usługa ta tworzy połączenie pomiędzy chmurą prywatną i publiczną, bez konieczności wprowadzania kompromisowych rozwiązań”.

Usługa VMware vCloud Hybrid Service będzie dostarczana przez Partnerów i będzie kompatybilna z pozostałymi usługami chmury, opartymi o rozwiązania VMware. Może być sprzedawana w taki sam sposób, jak inne licencje VMware na podstawie pozycji SKU z cennika, a partnerzy mogą utrzymać obecny model rozliczeń z klientami. Ponadto, dostawcy usługi chmury uzyskają możliwość poszerzenia oferty o dodatkowe usługi bądź uzupełnienia swojego portfolio o vCloud Hybrid Service.

Usługa VMware vCloud Hybrid Service będzie dostępna w czerwcu br. w ramach programu Early Access (wczesnego zakupu), natomiast ogólna dostępność jest planowana w USA na trzeci kwartał 2013 r.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ