VMware vRealize Operations 6.0 – zunifikowane zarządzanie infrastrukturą

0

Podczas VMworld Europe 2014 firma VMware poinformowała o wprowadzeniu VMware vRealize Operations 6.0 (dawniej vCenter Operations Management Suite). VMware vRealize Operations 6.0 zapewni inteligentne zarządzanie platformą od aplikacji po sprzęt i pamięci masowe w infrastrukturach fizycznych, wirtualnych i chmury.

VMware vRealize Operations 6.0 jako podstawowy składnik pakietu vRealize, wprowadza nowe i ulepszone funkcje do platformy zunifikowanego, inteligentnego zarządzania infrastrukturą, również w zakresie opartej na procesach i politykach szeroko pojętej automatyzacji:

Do najważniejszych cech platformy vRealize:

• Nowa, wyskalowana, odporna architektura, która jest ośmiokrotnie bardziej skalowalna od poprzedniej wersji i posiada wbudowaną wysoką dostępność i replikację.
• Zaawansowana analityka, inteligentne alarmy i funkcje wykrywania problemów mogące z wyprzedzeniem rozpoznać złożone kwestie na podstawie wielu symptomów i zarekomendować rozwiązanie problemu.
• Wbudowane mechanizmy automatycznego rozwiązywania problemów pomagające w sposób automatyczny za pomocą jednej konsoli przeprowadzić działania naprawcze zwiększając przy tym efektywność wsparcia IT.
• Funkcje planowania pojemności i zarządzania projektami, które wykraczają poza VMware vSphere i zawierają wskaźniki dotyczące aplikacji i platform fizycznych w celu optymalizacji utylizacji dostępnych zasobów ale także zarządzania poziomem usług (SLA).
• Modele pojemności mogą być ponadto przekazane do silnika analitycznego w celu sprawdzenia fałszywych alarmów wynikających z przewidywanych zmian zapotrzebowania na zasoby, dostępności lub konfiguracji aplikacji a także zasobów sprzętowych.
• Ujednolicony interfejs użytkownika (UI) zarządza obecnie zarówno domenami VMware vSphere i środowiskami firm trzecich, pozwalając zespołom IT tworzyć wydajne i elastyczne, niestandardowe panele kontrolne obejmujące także dodatkowe dane w konsoli zarządzania.
• Wbudowana konsola zarządzania politykami pracy warstwy automatyzacji.

VMware rozbudowuje swój partnerski ekosystem, którego rezultatem jest powstanie nowych pakietów administracyjnych, które rozbudowują możliwości ostrzegania, panelu kontrolnego, wizualizacji danych i raportowania w VMware vRealize Operations o produkty i technologie VMware oraz innych firm. Pakiety administracyjne zwiększają zakres zastosowania i skuteczność VMware vRealize Operations, włączając środowiska hybrydowe i heterogeniczne, a także zapewniając pełne monitorowanie w jednej konsoli operacji obejmującej aplikacje oraz urządzenia magazynujące i sieciowe.

W czwartym kwartale 2014 roku VMware planuje dostarczyć nowe i zaktualizowane pakiety administracyjne do VMware NSX, VMware vCloud® Air, Amazon Web Services (AWS), OpenStack, Microsoft System Center Operations Manager i urządzeń pamięci masowej z protokołami iSCSI i NFS (obok SAN), jak również VMware Virtual SAN. Partnerzy dostarczający pakiety administracyjne w IV kw. 2014 r. zaoferują nowy pakiet dla Brocade IP Networking i aktualizację EMC Storage Analytics. Ponad 30 pakietów administracyjnych dostępnych jest w Cloud Management Marketplace – specjalnym portali powołanych dla integracji rozwiązań VMware, aby pomóc klientom w uproszczeniu i automatyzacji procesu zarządzania środowiskami hybrydowej chmury

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ