VMware przejmuje AirWatch

0

VMware przejął AirWatch – dostawcę rozwiązań administracji i zabezpieczeń urządzeń mobilnych dla firm. Nabywca zapłaci ok. 1,175 mld dolarów w gotówce i ok. 365 mln dolarów w ratach, nabywając pakiet akcji.

AirWatch to prywatna firma z siedzibą w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych, tworząca rozwiązania biznesowe w dziedzinie zarządzania urządzeniami, aplikacjami mobilnymi oraz treściami mobilnymi. AirWatch posiada ponad 10 tys. klientów na całym świecie i zatrudnia ponad 1600 pracowników w 9 globalnych oddziałach. Oferuje rozwiązania biznesowe, zapewniające platformę do bezpiecznego zarządzania gwałtownie rosnącą liczbą urządzeń mobilnych i coraz bardziej mobilnymi pracownikami. Siedziba w Atlancie będzie rozbudowana i ma docelowo stać się centrum operacji mobilnych VMware.

Przejęcie oznacza rozszerzenie struktur grupy biznesowej VMware End-User Computing – produkty AirWatch staną się częścią wzbogaconej oferty rozwiązań mobilnych, dopełniając ofertę produktową VMware. Transakcja została zaakceptowana przez rady dyrektorów VMware i AirWatch, i ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2014 r. z uwzględnieniem odpowiednich urzędów i ogólnie przyjętych zasad proceduralnych. Zakup będzie sfinansowany ze środków własnych oraz ok. 1 mld, pochodzących z EMC. VMware będzie też kontynuować odkupowanie akcji przedsiębiorstwa.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ