VMware przedstawia Workstation10

0

VMware, zaprezentował VMware Workstation 10 – najnowszą edycję oprogramowania do wirtualizacji. Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o profesjonalistach z sektora IT, których praca opiera się na maszynach wirtualnych.

Jedną z nowych funkcji jest Easy Install, rozpoznająca system Windows 8.1 i nowe edycje systemu Linux, ułatwiając proces tworzenia nowych maszyn wirtualnych. Komputery z systemem Windows 8.1 mogą zostać zmienione w maszyny wirtualne przy pomocy łatwego w obsłudze kreatora. Producent poprawił też wydajność pracy aplikacji. VMware Workstation 10 pozwala tworzyć maszyny wirtualne nawet z szesnastoma procesorami wirtualnymi, 64GB pamięci, 8 TB wirtualnej przestrzeni magazynowej, obsługą standardu USB 3.0, nowym kontrolerem vSATA wykorzystującym zalety technologii SSD i dwa razy większą niż do tej pory liczbą sieci wirtualnych.

Maszyny wirtualne o ograniczonym czasie działania mogą zostać zaprogramowane na automatyczne wygaszanie pracy w określonym momencie. Systemy, których programowy czas działania minął, przerywają pracę i nie restartują się bez interwencji administratora systemu, co pozwala osiągnąć zgodność z procedurami bezpieczeństwa organizacji. Kolejna nowość to wsparcie dla czujników w urządzeniach mobilnych, VMware Workstation 10 oferuje pierwszy na rynku wirtualny akcelerometr, żyroskop, kompas i czujnik światła otoczenia. Dzięki nim aplikacje uruchomione na maszynach wirtualnych mogą reagować na interakcje użytkownika z urządzeniem mobilnym.

VMware Workstation 10 pozwala użytkownikom zbudować środowisko chmury na własnym komputerze PC, korzystając z popularnych aplikacji firm Pivotal, Puppet Labs i Vagrant. Ponadto oprogramowanie stanowi pojedynczą konsolę umożliwiającą wykonywanie podstawowych czynności administracyjnych na platformie vSphere w każdej edycji, wliczając darmowy vSphere Hypervisor.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ