VMware przedstawia pakiet VMware Horizon Suite

0

Firma VMware przedstawiła nowy pakiet VMware Horizon Suite. Ta kompleksowa platforma rozwiązań dla pracowników mobilnych umożliwi użytkownikom dostęp do danych, aplikacji i komputerów PC z dowolnego urządzenia bez obniżania poziomu bezpieczeństwa i kontroli.

Zaktualizowane rozwiązania VMware Horizon View i VMware Horizon Mirage oraz nowy produkt VMware Horizon Workspace pozwolą działom informatycznym stworzyć bezpieczną i łatwą w obsłudze wirtualne środowisko pracy, w której pracownicy będą mogli korzystać z różnych urządzeń w sposób spójny i wydajny.

Pakiet VMware Horizon Suite łączy najlepsze na rynku rozwiązanie VMware do wirtualizacji komputerów z technologiami, które VMware zbudował od podstaw w celu ułatwienia współpracy pracownikom mobilnym, takimi jak Octopus, AppBlast, AppShift, VMware ThinApp, VMware Horizon Application Manager i VMware Horizon Mobile. Ta zintegrowana platforma obsługująca pracowników mobilnych przekształca odseparowane zbiory danych, aplikacji i komputerów w scentralizowane, łatwe w zarządzaniu usługi informatyczne, które można zdalnie konfigurować i udostępniać użytkownikom końcowym. Oto jej składniki:

VMware Horizon Workspace – nowe wirtualne środowisko pracy.

Firma VMware zaprezentowała nowe rozwiązanie Horizon Workspace, które upraszcza obsługę użytkowników końcowych i obniża koszty systemu informatycznego dzięki połączeniu danych, aplikacji i komputerów osobistych w jednym, zagregowanym środowisku pracy dostępnym w sposób bezpieczny z każdego urządzenia.

Rozwiązanie to umożliwia administratorom alokowanie danych, aplikacji lub systemów nie do urządzeń, ale do użytkowników lub ich grup, natomiast użytkownikom końcowym – samodzielne konfigurowanie aplikacji i usług. Zmniejsza to obciążenie działu informatycznego, który działa i reaguje szybciej oraz dostarcza właściwe dane, aplikacje lub systemy do każdego urządzenia bez przerywania jego pracy. Horizon Workspace pozwala również na dodawanie nowych urządzeń, użytkowników lub aplikacji bez konieczności zmiany konfiguracji urządzeń lub punktów końcowych. Centralizacja zarządzania upraszcza wdrażanie reguł dla użytkowników oraz zarządzanie nimi, dzięki temu całe rozwiązanie jest zawsze bezpieczne.

VMware Horizon View 5.2 – łatwa w użyciu i prosta w zarządzaniu infrastruktura wirtualnych komputerów PC (virtual desktop infrastructure – VDI)

VMware Horizon View 5.2 przekształca tradycyjne, fizyczne komputery w centralnie zarządzane usługi informatyczne. Oferuje w postaci usługi dostęp do desktopów w wirtualnej przestrzeni roboczej zapewniając wysoki poziom kontroli, elastyczną obsługę, administrację i serwis. Nowa, uproszczona ścieżka dostępu do zdalnych komputerów Horizon View za pośrednictwem przeglądarki obsługującej standard HTML 5 pozwala użytkownikom na dogodne korzystanie z wirtualnych komputerów i aplikacji z dowolnego urządzenia bez konieczności uprzedniego instalowania oprogramowania klienckiego. Obsługa grafiki 3D przyspieszonej sprzętowo umożliwia uruchamianie na wirtualnych komputerach nawet najbardziej wymagających pod względem graficznym aplikacji. Otwiera to infrastruktury VDI dla nowych segmentów, takich jak CAD (Computer Assisted Design) i CAM (Computer Assisted Manufacturing). Ponadto Horizon View 5.2 z opcją Unity oferuje nowy, intuicyjny, sterowany gestami interfejs, który przekształca środowisko Windows w łatwy w obsłudze system przyjazny dla tabletów.

VMware Horizon Mirage 4 – lepszy fizyczny komputer PC

VMware Horizon Mirage 4 oferuje optymalną obsługę i wydajność zarówno w trybie online, jak i offline, a równocześnie obniża koszty technologii informatycznych dzięki zdalnemu zarządzaniu desktopami. Horizon Mirage jest warstwowym rozwiązaniem do zarządzania obrazami, które dzieli system na warstwy logiczne zarządzane przez dział informatyczny lub użytkownika końcowego. Horizon Mirage 4 umożliwia aktualizację poszczególnych warstw niezależnie od pozostałych, dzięki czemu dane i aplikacje użytkownika są zawsze aktualne. Integracja z rozwiązaniem do wirtualizacji aplikacji VMware ThinApp upraszcza spakowanie aplikacji w postaci pakietów, co z kolei ułatwia migrację systemów operacyjnych i udostępnia funkcję „cofania” w przypadku awarii. VMware Horizon Mirage 4.0 oferuje również szersze wsparcie wirtualnych środowisk Windows na komputerach Mac za pomocą bezpłatnego pakietu VMware Fusion Professional, co zwiększa produktywność użytkowników końcowych.
Tu znajdziesz więcej informacji o nowościach w rozwiązaniu VMware Horizon Mirage

Przejście z ery komputerów PC do epoki urządzeń mobilnych z wykorzystaniem usług VMware Professional Services
Usługi doradcze dotyczące pakietu VMware Horizon Suite, świadczone w ramach usług VMware Professional Services, pomagają klientom w szybszym przejściu do epoki Multi-Device. Wyspecjalizowani konsultanci usługowi VMware udostępniają swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu efektywnego projektowania i wdrażania rozwiązań przynoszących firmie korzyści. Tu znajdziesz więcej informacji: VMware Professional Services.

Pakiet VMware Horizon Suite będzie dostępny w I kwartale 2013 r. W zależności od potrzeb klient będzie mógł nabyć i wdrożyć całą platformę zintegrowanych produktów lub wybrać tylko określone funkcje.
Licencja na pakiet VMware Horizon Suite, dla pojedynczego użytkownika, będzie kosztować od 300 USD. Wszystkie produkty z pakietu Horizon Suite będą również sprzedawane indywidualnie

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ