VMware przedstawia nowe produkty na VMworld

0

Podczas VMworld 2010 firma VMware przedstawiła wizję rozwoju nowoczesnej infrastruktury informatycznej i zapowiedziała wprowadzenie na rynek sześciu nowych produktów i usług umożliwiających realizację koncepcji „informatyki jako usługi”.

Nowe produkty pozwolą przedsiębiorstwom i dostawcom usług czerpać korzyści związane z przełomem w dziedzinie przetwarzania w chmurze (cloud computing), a jednocześnie zachować niezbędny poziom kontroli i swobodę wyboru rozwiązań.

VMware vCloud Director to nowy model świadczenia i zastosowania usług informatycznych w hybrydowych środowiskach przetwarzania w chmurze. VMware vShield to rodzina produktów do obsługi zabezpieczeń środowisk przetwarzania w chmurze. Natomiast VMware vCloud Datacenter Services to bezpieczne, zgodne operacyjnie środowiska klasy korporacyjnej do przetwarzania w chmurze, oferowane przez czołowych dostawców usług

Informatyka jako usługa oznacza optymalizację świadczenia usług informatycznych i tworzenie nowych modeli ich zastosowania, znacznie zwiększających sprawność funkcjonowania środowiska. Pozwala to zmienić tradycyjny sposób postrzegania informatyki jako centrum kosztów na rzecz modelu ukierunkowanego na tworzenie wartości dla przedsiębiorstwa. Cechy charakterystyczne infrastruktury VMware do przetwarzania w chmurze to:

  • umożliwienie przedsiębiorstwom optymalizacji nie tylko sposobu świadczenia usług informatycznych, lecz także metod ich zastosowania;
  • ewolucyjne przejście z istniejącej infrastruktury i dotychczasowych inwestycji na model przetwarzania w chmurze;
  • tworzenie hybrydowych środowisk przetwarzania w chmurze, łączących wewnętrzne zasoby z zasobami udostępnianymi przez dostawców usług, przy zachowaniu łatwości zarządzania, bezpieczeństwa i wymaganych poziomów usług.

Platformą dla aplikacji rozproszonych będzie VMware vFabric, umożliwiająca realizację koncepcji „informatyki jako usługi”.

VMware vFabric to platforma dla aplikacji pracujących w środowisku chmury, łącząca w sobie środowisko programistyczne Spring Java (jedno z najlepszych na rynku środowisk tworzenia aplikacji w języku Java) z rozbudowaną kolekcją zintegrowanych usług dotyczących aplikacji. Obejmuje ona prosty serwer aplikacji, funkcje globalnego zarządzania danymi, mechanizm przesyłania komunikatów w środowisku obsługującym przetwarzanie w chmurze, funkcje dynamicznego równoważenia obciążenia oraz zarządzania wydajnością aplikacji. Jest to pełna platforma aplikacji pracujących w środowisku chmury, zapewniająca wydajność i przenośność w heterogenicznych środowiskach przetwarzania w chmurze.

Z kolei VMware vFabric to rozwiązanie zoptymalizowane pod kątem tworzenia coraz bardziej dynamicznych infrastruktur przetwarzania w chmurze. W odróżnieniu od tradycyjnego oprogramowania warstwy pośredniej, wymagającego pełnej kontroli stosu aplikacji. Prezentowana przez firmę VMware strategia rozwoju platformy aplikacji działających w środowisku chmury to główny element wizji informatyki jako usługi.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ