VMware EVO: RAIL – hiperkonwergentna infrastruktura

0

Podczas amerykańskiej edycji VMworld 2014 firma VMware przedstawiła VMware EVO: RAIL —hiperkonwergentną infrastrukturę, która pomaga klientom usprawnić wdrażanie i skalowanie infrastruktury IT definiowanej programowo.

Organizacje IT znajdują się dziś pod presją szybszego udostępniania usług przy jednoczesnym zmniejszaniu złożoności i kosztów używanych środowisk. VMware EVO: RAIL znacząco uprości dostarczanie usług infrastruktury definiowanej programowo, obniżając zarazem koszty operacyjne. VMware EVO: RAIL przyspieszy czas komercjalizacji usług u klientów dzięki wbudowanemu oprogramowaniu pochodzącemu w 100 proc. od VMware, umożliwiając tworzenie maszyn wirtualnych w ciągu kilku minut od włączenia zasilania urządzenia.

VMware wraz z firmami Dell, EMC, Fujitsu, Inspur, NetOne i Supermicro usprawnią zakup i wdrożenie urządzenia infrastruktury hiperkonwergentnej. VMware EVO: RAIL będzie oferowany przez partnerów jako jeden produkt katalogowy (SKU) obejmujący sprzęt, oprogramowanie i koszty wsparcia oraz usług, przy czym partnerzy będą świadczyli cały zakres wsparcia w jednym miejscu. Dzięki mocnemu wsparciu ze strony partnerów klienci już w chwili premiery będą mieli szeroki wybór dostawców systemów, od których można nabyć VMware EVO: RAIL.

Oprogramowanie VMware EVO: RAIL obejmie VMware vSphere, VMware Virtual SAN™, VMware vCenter Log Insight i nowy silnik EVO: RAIL — wszystko zintegrowane ze sprzętem od dostawcy preferowanego przez klienta. VMware EVO: RAIL uprości instalację i konfigurowanie urządzenia oraz bieżące zarządzanie, łatanie i modernizację oprogramowania. Urządzenie zaoferuje nowy, intuicyjny interfejs użytkownika, który usprawni uprzednio ręcznie wykonywane procesy tworzenia maszyn wirtualnych i zarządzania nimi wraz z powiązanymi sieciami i magazynami danych. Klienci będą mogli zaoszczędzić na kosztach eksploatacji przez zwiększenie wydajności wynikającej z:
• szybkiego czasu komercjalizacji, w którym maszyny wirtualne pojawiają się w ciągu minut,
• automatycznego skalowania urządzeń VMware EVO: RAIL,
• łatania i aktualizowania wszystkich programów VMware bez przestojów,
• prostego zarządzania cyklem życia maszyny wirtualnej.

VMware EVO: RAIL w swej debiutanckiej wersji umożliwi klientom start od jednego urządzenia z czterema węzłami i rozbudowę do czterech urządzeń dających w sumie 16 węzłów w razie konieczności powiększenia infrastruktury IT. Nowe urządzenia dodawane do istniejącego klastra VMware EVO: RAIL będą wykrywane automatycznie, wymagać będą jedynie kilku kliknięć myszy w celu uruchomienia. Jedno urządzenie będzie obsługiwać około 100 wirtualnych maszyn ogólnego przeznaczenia lub 250 maszyn wirtualnych do wirtualnego pulpitu i zostanie wyposażone w magazyn danych VMware Virtual SAN o pojemności ok. 13 TBi. VMware EVO: RAIL będzie się skalować liniowo, dzięki czemu klienci zyskają przewidywalność w zakresie projektowania, wydajności i kosztów.

VMware EVO: RAIL przeznaczony jest do użytku w średnim i korporacyjnym segmencie rynku. Dzięki VMware Virtual SAN jako głównemu oprogramowaniu VMware EVO: RAIL nadaje się do użycia zarówno w infrastrukturze wirtualnego pulpitu (VDI), jak i w zdalnych oddziałach firm z branż takich jak usługi finansowe, administracja publiczna, opieka zdrowotna, szkolnictwo wyższe, ubezpieczenia, petrochemia i gaz oraz handel detaliczny. Urządzenie oparte na VMware vSphere może współistnieć z istniejącymi środowiskami VMware vSphere klientów, a także służyć jako odskocznia do VMware vCloud Air (dawniej VMware vCloud Hybrid Service).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ