Veeam wprowadza integrację z Cisco HyperFlex

0

Producent rozszerza współpracę z Cisco poprzez wprowadzenie bezpośredniej integracji migawek pamięci masowej z platformą Cisco HyperFlex. Chodzi o zintegrowanie pakietu Veeam Availability Suite z siecią sterowaną programowo i mocą obliczeniową urządzenia Cisco UCS. Dzięki temu rozwiązaniu skraca się czas wymagany na backup i odzyskiwanie danych oraz poprawia ogólna wydajność operacyjna.

Coraz większe zrozumienie znajduje pogląd, że cyfrowa transformacja stanowi priorytet dla przedsiębiorstw na całym świecie, niezależnie od rozmiaru czy segmentu rynku. Organizacje, które nie potrafią się rozwinąć i uzyskać przewagi konkurencyjnej poprzez nowe cyfrowe możliwości oraz modele biznesowe ryzykują poniesienie poważnych konsekwencji, jak długoterminowe nieprzystosowanie do wymogów rynku. W samym sercu wspomnianej transformacji znajduje się chmura hybrydowa.

IDC prognozuje, że przychody ze świadczenia usług w chmurze publicznej przekroczą 141 miliardów dolarów w 2019 roku, a skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie 19,4 procenta – co stanowi sześciokrotność stopy wzrostu całego rynku informatycznego. W 2019 roku usługi w chmurze publicznej będą przynosić piątą część całkowitego przychodu generowanego przez zapotrzebowanie na aplikacje, narzędzia rozwojowe i wdrożeniowe, oprogramowanie infrastrukturalne, pamięć masową oraz serwery, który ma wynieść 716 miliardów dolarów. Już w roku 2018 ponad połowa inwestycji firm w infrastrukturę informatyczną oraz oprogramowanie opierać się będzie na chmurze (tak prywatnej, jak i publicznej), a do roku 2020 odsetek ten wzrośnie do 60-70 procent.

Obecnie organizacje dokonują ponownej oceny swoich centrów danych i przyjmują strategię chmury hybrydowej, aby sprostać wyzwaniom cyfrowej transformacji. Utrzymanie dostępności w całym środowisku chmury hybrydowej nie jest jednak łatwe. Dlatego dzięki mocniejszemu powiązaniu Veeam z platformą Cisco HyperFlex firmy będą mogły zwiększyć wydajność i łatwość przystosowania, a także korzystać z mocy obliczeniowej Cisco UCS. Co równie ważne, integracja Veeam z Cisco HyperFlex umożliwi zagwarantowanie nieprzerwanej dostępności danych w środowisku wielochmurowym.

Zaawansowana dostępność dzięki Veeam oraz Cisco HyperFlex

Nowy produkt jest rezultatem pomyślnej współpracy między Veeam i Cisco, która rozpoczęła się w 2013 roku od wspólnych rozwiązań bazujących na technologii serwerów Cisco UCS oraz pakiecie Veeam Availability Suite. Obecnie firmy umieszczają w sieci coraz więcej krytycznych danych i systemów, aby móc zbierać plony cyfrowej transformacji i wykorzystywać dane do podejmowania lepszych decyzji biznesowych, opartych na większej ilości informacji. Z tego względu zarządzanie danymi tego typu jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu.

Kluczowe zalety bezpośredniej integracji Veeam z Cisco HyperFlex to między innymi:

  • Lepsze parametry RPO – Wykorzystanie kopii zapasowych z migawek pamięci masowej pozwala użytkownikowi tworzyć kopie zapasowe w dowolnej chwili i dowolnie często, co zmniejsza ryzyko utraty danych w firmie.
  • Mniejszy wpływ na środowisko produkcyjne – Fakt, że nie są tu wykorzystywane kopie migawkowe maszyn wirtualnych VMware oznacza wyeliminowanie znacznego wpływu procesów ich tworzenia i kasowania na działalność. W dużym stopniu zmniejsza to oddziaływanie na wydajność produkcyjnych maszyn wirtualnych podczas procesu kopiowania.
  • Przyspieszenie procesu tworzenia kopii zapasowych – Rozwiązanie pozwala zwiększyć nawet dwukrotnie prędkość kopiowania w porównaniu do standardowych API VMware vSphere. Jest to możliwe dzięki unikalnej zdolności do tworzenia kopii zapasowych danych bezpośrednio z systemu plików za pomocą odczytów asynchronicznych, gdy wykorzystywany jest pakiet Veeam Availability Suite 9.5.
  • Bezagentowe tworzenie kopii zapasowych z uwzględnieniem aplikacji – Dostępne dla wielu aplikacji, takich jak Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint, SQL Server oraz Oracle.
  • Replikacja pamięci masowej – Klienci mogą teraz stworzyć replikę procesów z Cisco HyperFlex w innym systemie HyperFlex lub każdym innym środowisku VMware vSphere. Procedura ta uwzględnia usługodawców uczestniczących w programie Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), oraz wykorzystanie funkcji replikacji maszyn wirtualnych, jaką oferuje Veeam.

Bezpośrednie zintegrowanie Veeam z Cisco HyperFlex zostanie udostępnione globalnie w drugim kwartale 2017 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ