Uniwersalne narzędzia do zarządzania serwerami

0

Novell prezentuje nową linię produktów do jednoczesnego zarządzania serwerami wirtualnymi i fizycznymi – PlateSpin Workload Management.

W centrach danych coraz częściej funkcjonują różne platformy sprzętowe, systemy operacyjne i technologie wirtualizacyjne. Zarządzanie takim środowiskiem jest dużym wyzwaniem, m.in. dlatego, że wymaga używania różnych narzędzi administracyjnych. „Działy informatyki poszukują kompletnych narzędzi do zarządzania, zdolnych obsługiwać środowiska zarówno fizyczne, jak i wirtualne, bez konieczności stosowania wielu rozwiązań dedykowanych pojedynczym platformom”, uważa Tim Grieser, wiceprezes ds. programu korporacyjnego oprogramowania do zarządzania systemami w IDC. „Sięgając po rozwiązania pozwalające zarządzać obciążeniami w środowisku różnorodnych platformach wirtualizacyjnych i systemów, firmy mogą wyeliminować konieczność stosowania narzędzi do zarządzania dedykowanych pojedynczym platformom, które utrwalają podziały w
infrastrukturze centrów danych.”

PlateSpin Workload Management umożliwia kontrolowanie serwerów Windows i Linux w wersjach x86 orax x64 oraz najważniejszych platform do wirtualizacji: VMware ESX i ESXi, Citrix XenServer, Microsoft Hyper-V i Virtual Server, oraz hypervisorem Xen wbudowanym w SUSE Linux Enterprise Server. PlateSpin Workload Management umożliwia administratorom centrów danych optymalizowanie rozkładu obciążeń. Narzędzia te stwarzają warunki do przenoszenia serwerów – systemu operacyjnego, aplikacji i danych – niezależnie od obsługującej je platformy fizycznej czy wirtualnej.

Rozwiązanie PlateSpin Workload Management składa się z kilku produktów, m.in.: PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate, PlateSpin Protect oraz PlateSpin Orchestrate. Pozwalają one administratorom na zarządzanie obciążeniami serwerów fizycznych i wirtualnych w zróżnicowanych środowiskach IT.

PlateSpin Migrate umożliwia migrację serwerów w obrębie sieci między serwerami fizycznymi i wirtualnymi oraz archiwami obrazów. Do przenoszenia wykorzystuje technologię PlateSpin PowerConvert. Nowości w obecnej wersji tego oprogramowania to obsługa większej liczby platform wirtualizacyjnych i udoskonalenia związane z bezpieczeństwem.

PlateSpin Protect służy do replikacji serwerów. Tworzy kopie zapasowe wirtualnych maszyn i umożliwia ich odtwarzanie, także z wykorzystaniem środowiska wirtualnego jako platformy rezerwowej.

PlateSpin Recon to rozwiązanie do profilowania, analizy i planowania obciążeń.. Nowa wersja umożliwia import danych o wykorzystaniu zasobów z innych narzędzi do monitorowania. Produkt ten jest rozwinięciem technologii PlateSpin PowerRecon.

PlateSpin Orchestrate współdziała z serwerami zarządzającymi konfiguracją i zasobami pamięci masowej. PlateSpin Orchestrate zarządza również zasobami wirtualnymi, Narzędzie jest rozwinięciem produktu ZENworks Orchestrator firmy Novell.

Narzędzia PlateSpin Recon, PlateSpin Migrate i PlateSpin Protect są już dostępne, natomiast PlateSpin Orchestrate będzie dostępny w pierwszym kwartale 2009 roku.

Więcej informacji: www.platespin.com.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ