Terminal dla użytkowników cloud computingu

0

Wyse Technology wprowadziło na rynek Wyse X90cw. To mobilny terminal dla użytkowników usług świadczonych w modelu cloud computingu oraz firm wykorzystujących środowisko wirtualizacji.

Wyse X90cw powinien zainteresować mobilnych użytkowników z kilku powodów. To pierwszy mobilny komputer typu cienki klient wyposażony w procesor Intel Atom. Terminal nie ma twardego dysku, nie przechowuje żadnych danych, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Jego właściciel nie musi się obawiać, że w przypadku ataku hakerów, kradzieży bądź zgubienia wrażliwe informacje dostaną się w niepowołane ręce. Wszystkie dane znajdują się na serwerach zewnętrznych, poza siecią lokalną, a użytkownik ma do nich zdalny dostęp.

Pierwszy mobilny wirtualny system wspierany przez procesor Intel Atom, stąd jego parametry są zbliżone do popularnych netbooków. Urządzenie waży 1,2 kilograma i ma 11,6 calowy wyświetlacz LED. Terminal wyposażony jest w kamerę, moduł WLAN – b,g,n, Bluetooth oraz wspiera karty 3G. Wyse X90cw charakteryzuje się poborem mocy 18 wat oraz długim czasem pracy na baterii – nawet do 8 godzin. Komputer pracuje pod nadzorem systemu operacyjnego Microsoft Windows Embedded Standard 2009.

Urządzenie jest zoptymalizowane pod kątem współpracy ze środowiskami wirtualizacyjnymi – Citrix XenApp, Citrix XenDesktop, Microsoft Terminal Server, Hyper-V oraz VMware View . The X90cw wspiera również kluczowe technologie pozwalające na wirtualizację desktopów oraz cloud computing – Citrix ICA/HDX, Microsoft RDP 7, PCoIP w VMware View.

„Rok 2010 będzie przełomowym, jeśli chodzi o rozwój mobilnej wirtualizacji. Coraz więcej mobilnych użytkowników oraz firm będzie adoptować rozwiązania korzystające z wirtualizacji, aby umożliwić swoim pracownikom dostęp do danych z dowolnego miejsca, niezależnie od pory dnia” – prognozuje Bob O’Donnell. analityk z IDC.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ