Symantec przygotowuje rozwiązania HA i DR dla VMware

0

Symantec poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą VMware w celu udoskonalenia rozwiązań zapewniających wysoką dostępność (HA) i przywracania w przypadku awarii w środowisku wirtualnym.

W ramach inicjatywy obie firmy zapewnią wspólną pomoc techniczną dla użytkowników korzystających z rozwiązania Veritas Cluster Server (VCS) for VMware ESX, zintegrują produkty VCS i VMware Virtual Infrastructure, żeby dostarczyć komplementarne rozwiązania HA i Disaster Recovery oraz przygotują poprawki do VCS, które umożliwią objęcie konsoli VMware vCenter ochroną w ramach funkcjonalności HA i Disaster Recovery.

Wspólna pomoc techniczna świadczona za pośrednictwem TSANet ułatwi klientom korzystanie z funkcji wysokiej dostępności. Oferta jest skierowana do klientów, którzy korzystają z rozwiązań obu firm. VCS to rozwiązanie mające chronić najważniejsze aplikacje przed nieplanowanymi przestojami, niezależnie od tego, jakiego rodzaju problemy wystąpią. VCS jest zintegrowany z konsolą VMware vCenter i uzupełnia w ten sposób takie funkcje, jak VMotion i Distributed Resource Scheduler (DRS). Wykorzystanie VCS i Virtual Infrastructure zwiększa poziom ochrony przed przestojami w działaniu aplikacji.

Symantec przygotował także nowe rozszerzenie do VCS, które pozwala na zapewnienie wysokiej dostępności konsoli VMware vCenter. Dla ok. 25% użytkowników ochrona tego ważnego składnika wirtualnej infrastruktury jest jednym z najważniejszych wyzwań. Oprócz ochrony aplikacji przed przestojami, teraz VCS chroni również VMware vCenter przed nieplanowanymi przerwami w działaniu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ