Startuje polska chmura

0

Oktawave, polska platforma chmury obliczeniowej należąca do Grupy K2, po sześciu miesiącach testów beta startuje w wersji komercyjnej.

Oktawave zaspakajaj następujące potrzeby użytkowników.

  • Autoskalowanie. Dzięki unikatowemu mechanizmowi obserwowania obciążenia i zapotrzebowania na moc obliczeniową, Oktawave w dynamiczny sposób zmienia parametry serwerów w górę lub w dół. W połączeniu z load balancingiem gwarantuje to płynne i stabilne działanie usług bez względu na okoliczności.
  • Dostępność na żądanie. Średni czas potrzebny na założenie konta i uruchomienie instancji serwerowej to około 6-7 minut. Ten czas skraca się do około 2 minut, kiedy użytkownik ma już założone konto.
  • Rozliczenia godzinowe. Użytkownicy są rozliczani z dokładnością do godziny działania instancji serwerowej, w każdej chwili można ją wyłączyć – billing przestanie naliczać wówczas koszty, aż do momentu ponownego jej włączenia. Dodatkowo, każdy użytkownik może z łatwością porównać ceny Oktawave i innych rynkowych graczy i przekonać się, ile może zaoszczędzić na migracji serwera do Oktawave.
  • Obiektowy storage. Użytkownicy Oktawave mogą zapisywać w chmurze dowolnie duże pliki i udostępniać je w systemach obsługujących API klasy REST. Storage Oktawave jest kompatybilny z otwartym standardem OpenStack Object Storage.
  • Bezpieczeństwo i wsparcie. Użytkownicy w bardzo szczegółowy sposób kontrolują, kto i na jakich warunkach ma dostęp do danych przechowywanych w chmurze, a także tworzą wewnętrzne segmenty sieci, bez dostępu do sieci publicznej.

W zakresie dostępu do danych podczas testów w środowisku laboratoryjnym udało się osiągnąć wydajność na poziomie 1 000 000 IOPS dla pojedynczej instancji wyposażonej w 32 GB RAM oraz 16 VCPU (w trakcie testu random read) oraz 3 GB/s ciągłego transferu danych (dla odczytu oraz zapisu).

„Nasz scenariusz testowy zakładał działanie tysiąca użytkowników, którzy generują 10 tys. zapytań z wykorzystaniem metody GET. Nie mogliśmy przetestować 100 tys. zapytań, ponieważ zarówno Amazon, jak i Rackspace nie radziły sobie z taką liczbą jednoczesnych zapytań. Co się okazało? Nasze instancje wykorzystujące Tier-3 obsługują ponad 14 tys. zapytań na sekundę przy zachowaniu średniego czasu obsługi jednego żądania na poziomie 0,07 s. To ponad dwa razy lepiej niż Amazon” – komentuje testy Maciej Kuźniar, dyrektor zarządzający Oktawave.

  • Porównanie wydajności: http://www.oktawave.com/pl/wydajnosc.html
  • Ceny usług: http://www.oktawave.com/pl/cennik.html
  • Kalkulator kosztów: http://www.oktawave.com/pl/konfigurator.html
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ