SAP rozbudowuje chmurę

0

Firma SAP zapowiedziała współpracę z czołowymi dostawcami usług oferowanych w chmurze. Celem współpracy jest dostarczanie zatwierdzonych przez SAP usług w modelu Infrastructure as a Service oraz Software as a Service.

Planowane usługi w chmurze będą zaprojektowane tak, aby stale podnosić ich jakość, obniżać całkowite koszty utrzymania (TCO), zapewniać obsługę wspólnej architektury referencyjnej, a także – poprzez standaryzację umów usługowych (SLA) i zasad ochrony poufności danych – ułatwiać realizację projektów wdrożeniowych.

Jak przewiduje IDC, wydatki na wdrożenie i obsługę rozwiązań chmurowych wzrosną w 2014 roku o 25% i przekroczą 100 miliardów dolarów*. W ramach rozbudowanej oferty SAP Cloud firma SAP oferuje przedsiębiorstwom natychmiastowe korzyści oraz uproszczoną obsługę klienta. Chmurowe rozwiązania SAP oferowane są w oparciu o platformę SAP HANA Enterprise Cloud, która obejmuje zarówno infrastrukturę, jak i usługi zarządzane. We współpracy z ekosystemem swoich firm partnerskich SAP planuje wychodzić naprzeciw rosnącemu popytowi i potrzebom klientów, którzy działają w heterogenicznym środowisku IT i mają do czynienia z różnorodną infrastrukturą aplikacji i systemów. W tym celu partnerzy będą mogli oferować swoje usługi chmurowe oparte na platformie SAP HANA.

SAP rozpocznie od nawiązania współpracy z dwunastoma światowymi dostawcami, a następnie planuje poszerzać to grono. Pierwszych dwunastu partnerów dysponuje łącznie ponad 412 tysiącami serwerów w 580 centrach danych w różnych lokalizacjach na świecie. Są to: CenturyLink Technology Solutions, China Datacom, Fujitsu, Hitachi Data Systems, HP, IBM, Swisscom, Telstra, T-Systems, Verizon, Virtustream i VMware vCloud Hybrid Service.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ