Ruckus Wireless – perspektywy 2016

0

Jakie wydarzenie zdefiniuje rynek rozwiązań bezprzewodowych w nadchodzącym roku? Jak zmieni się sposób korzystania z sieci bezprzewodowych w ciągu najbliższych lat? W czym upatrywać najistotniejszych innowacji technologicznych? Ruckus Wireless, Inc. dostawca rozwiązań sieci bezprzewodowych, przedstawia perspektywy dla branży bezprzewodowej na 2016 rok.

Wśród najistotniejszych trendów i wydarzeń, które określą rynek usług bezprzewodowych w nadchodzącym roku, eksperci Ruckusa wymieniają:

  • Rozpowszechnienie urządzeń bezprzewodowych zgodnych z technologią MU-MIMO, która przynosi korzyści w postaci wzrostu wydajnośći w środowisku o wysokim nasyceniu urządzeniami, korzystającymi z WiFi
  • Nowe modele biznesowe pozwalające na monetyzację „darmowego” WiFi
  • Dostawcy treści, wyszukiwarki internetowe, firmy hostujące serwisy związane z prezentacją treści uruchomią na dużą skalę projekty stworzenia publicznych punktów dostępu WiFi
  • Możemy spodziewać się przejęć i fuzji wśród największych koncernów mediowych oraz operatorów telekomunikacyjnych

“Rukus spodziewa się, że <<doświadczenie bezprzewodowe>> zmieni się istotnie w najbliższych 2-3 latach. Korzystanie z hotspotów WiFi oraz sieci korporacyjnych, umożliwiających pracę na prywatnym urządzeniu (BYOD), będzie łatwiejsze oraz bardziej bezpieczne dzięki użyciu Hotspot 2.0 i bazującej na certyfikatach autoryzacji urządzeń. Hotspot 2.0 stanie się de facto standardem dla publicznych WiFi”powiedział Jarosław Gajdamowicz, Regional Sales Manager CEE, Ruckus Wireless. – “Hotspot 2.0 jest obecnie wspierany przez główne systemy operacyjne, co przyspieszy wdrożenia zgodne z Hotspot 2.0 przez operatorów i sieci hotelowe. Dodatkowym czynnikiem wspierającym będzie WiFi calling oferowana przez operatorów telekomunikacyjnych” .

Gdzie należy spodziewać się największych innowacji technologicznych w najbliższych 2-3 latach ?

  • Największe innowacje będą związane z konwergencją dostępu WiFi i przez sieć komórkową (802.11ax, LAA, LWA). Inne kroki milowe w branży rozwiązań bezprzewodowych będą dotyczyć:
  • Powszechnego użycia narzędzi analitycznych do poprawy komfortu korzystania z WiFi, optymalizacji modeli biznesowych oraz monetyzacji tych rozwiązań
  • Integracji z usługami w „chmurze” łączącymi najnowocześniejsze technologie
  • Bezpiecznych, zarządzalnych i skalowalnych platform IoT, które wykorzystując różnorodne sensory i protokoły bezprzewodowe dostarczą informacji dla podejmowania decyzji biznesowych
  • Wirtualizacji usług sieciowych, która umożliwi bardziej efektywne skalowanie i wdrażanie nowych usług

Efektywność WiFi oraz pojemność sieci powinna wzrosnąć dzięki wykorzystaniu technologii multi-user, takim jak MU-MIMO oraz OFDMA wraz z bardziej inteligentnymi algorytmami dostępu, które poprawiają efektywność względem CSMA/CA.

Wiele spośród tradycyjnych cech wyróżniających branżę bezprzewodową zaniknie z powodu technologii, nowych regulacji oraz rozwoju modeli biznesowych. Zanikać będą granice pomiędzy licencjonowanym i nielicencjonowanym dostępem, operatorem a tradycyjną korporacją, publiczną a prywatną infrastrukturą. Konkretne technologie, które o tym zdecydują to: nielicencjonowane LTE, 802.11ax, WiFi calling, IMS, WebRTC, CBRS, prywatne LTE oraz Hotspot 2.0.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ