Rozwiązania wirtualizacji AMD obniżą koszty inwestycji

0

Firma AMD poinformowała, że środowiska wirtualizacji działające na serwerach opartych na procesorze AMD Opteron zmniejszają wydatki związane z inwestycjami na wdrożenia systemów nawet o 30% w porównaniu do podobnych rozwiązań.

Wnioski bazujące na ostatnio opublikowanych wynikach testów systemów wysokiej klasy w programie VMmarkTM 2.1, wskazują, że oszczędności mogą dochodzić do 130 000 dolarów lub więcej na jednej szafie serwerowej. Pozwala to osobom odpowiedzialnym za inwestycje w sektorach IT znacznie zmniejszyć cap-ex oraz całkowity koszt posiadania sprzętu (tzw. współczynnik TCO).

Kolejny test został wykonany za pomocą programu VMware ESX na bardziej typowym wirtualnym środowisku, składającym się ze średniej klasy konfiguracji procesora i pamięci. Test, zdaniem AMD, pokazuje, że procesory AMD Opteron wypadają lepiej w porównaniu z systemami Intela zarówno w klasyfikacji cenowej, jak również w stosunku wydajności do ceny. Ponadto trzeci test z Hyper-V przy użyciu od 14 do 38 maszyn wirtualnych, także korzystających z średniej klasy konfiguracji procesorów i pamięci, pokazuje, że serwery zbudowane w oparciu o procesory AMD Opteron oferują nie tylko najlepszy stosunek wydajności do ceny, ale także znakomitą skalowalność uwidaczniającą się wraz ze wzrostem wykorzystania serwera.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ