Riverbed wprowadza grupę produktów Stingray

0

Riverbed Technology wprowadza na rynek Riverbed StingrayTM, portfolio produktów, które obejmuje oprogramowanie asymetryczne i rozwiązania w zakresie wirtualizacji, w tym kontrolery dostarczania aplikacji (ADC), optymalizację zawartości stron internetowych (WCO) oraz zabezpieczenia aplikacji sieciowych.

Grupa produktów Stingray bazuje na technologiach przejętych wraz z firmami Zeus Technology oraz Aptimize Limited w lipcu 2011 roku. Grupa produktów Stingray obejmuje Stingray Traffic Manager, Stingray Web Application Firewall oraz Stingray Aptimizer i jest dostępna w wielu opcjach cenowych dla małych średnich przedsiębiorstw, w tym w nowym modelu subskrypcji w cenie poniżej $200 za Stingray Traffic Manager.

Przedsiębiorstwa inwestują w infrastrukturę, która umożliwia im nowe, elastyczne podejście do wirtualizacji centrów danych i migracji w chmurę. Wyzwaniem, które pojawia się przy przechodzeniu do środowiska prywatnej, publicznej lub hybrydowej chmury jest konieczność optymalizacji aplikacji i danych przesyłanych między centrum danych a użytkownikiem końcowym, znajdującymi się na dwóch krańcach kraju lub nawet globu. Riverbed umożliwia przedsiębiorstwom czerpanie jak największych korzyści z migracji do nowoczesnych architektur centrów danych, zapewniając im elastyczny dostęp do aplikacji w prywatnej i publicznej chmurze. Dzięki Riverbed Stingray firmy mogą przechowywać aplikacje w dowolnym fizycznym, wirtualnym albo znajdującym się w chmurze środowisku oraz skalować ich akcelerację oraz optymalizację kiedy zajdzie taka potrzeba, tym samym zmniejszając koszty.

Stingray Traffic Manager: wydajność, elastyczność, przejrzystość i cennik subskrypcji

Dostępne w wersji wirtualnej oraz opartej na oprogramowaniu, Stingray Traffic Manager to niezwykle wydajny wirtualny ADC, który umożliwia elastyczne, skupione w jednym miejscu zarządzanie akceleracją firmowych aplikacji przechowywanych na serwerach. Dzięki niemu operatorzy sieci i twórcy aplikacji otrzymują możliwość zaawansowanego skryptowania oraz funkcjonalność na poziomie przedsiębiorstwa.

Stingray Traffic Manager daje użytkownikom elastyczność wykonywania aktualizacji w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, w prosty sposób poprzez pobranie i użycie klucza licencyjnego. Co więcej, Stingray Traffic Manager jest dostępny w nowym modelu subskrypcji, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą szybko, bez podejmowania długotrwałych zobowiązań, przyspieszać i optymalizować przechowywane w chmurze aplikacje. Miesięczna opłata za subskrypcję zaczyna się już od mniej niż $200 i pozostaje w zgodzie z tendencją konsumentów do przechodzenia z CapEx do OpEx. Ten nowy model uzupełnia istniejącą ofertę dostawców chmury publicznej Riverbed, którzy oferują subskrypcję usług dla ADC opartych na Stingray.

Stingray Web Application Firewall: Dodatkowa ochrona przy wykorzystaniu podejścia opartego na oprogramowaniu
Wraz z przechodzeniem firm do środowisk chmury, zwiększa się złożoność systemu, co powoduje, że kwestie bezpieczeństwa stają się jeszcze większym wyzwaniem. Riverbed oferuje Stingray Web Application Firewall, aby wesprzeć firmy w tej sytuacji. Rozwiązanie to zapewnia ochronę aplikacji internetowych przed zagrożeniami i ułatwia przedsiębiorstwom spełnienie ich wymogów bezpieczeństwa, w tym standardu ochrony danych PCI-DSS. Stingray Web Application Firewall jest dostępny jako dodatek, który może być zarządzany przez Stingray Traffic Manager oraz jako samodzielne rozwiązanie.

Stingray Aptimizer: Uproszczona optymalizacja i akceleracja złożonych stron

Stingray Aptimizer to rozwiązanie WCO, dzięki któremu firmy mogą znacznie szybciej dostarczać zarówno wewnętrzne aplikacje internetowe, jak Microsoft SharePoint, jak i zewnętrzne aplikacje, jak np. strony e-commerce. Typowa strona otrzymuje 50-200 zapytań o plik i dla każdego zapytania, obok latencji sieci, wydajność strony może znacznie się pogorszyć. Stingray Aptimizer skraca czas wczytywania się strony oraz zmniejsza obciążenie pasma, natychmiast przekształcając zawartość (formaty obrazków, javascript, pliki CSS, etc.) przekazywaną z serwera sieciowego do odbiorcy witryny, tym samym zwiększając wydajność działania strony aż do 400 procent.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ