Red Hat Enterprise Linux 7.4

0

Producent poinformował o dostępności systemu Red Hat Enterprise Linux 7.4 – najnowszej wersji korporacyjnej platformy linuksowej.

Red Hat Enterprise Linux 7.4 oferuje nowe możliwości automatyzacji, które ograniczają złożoność środowisk IT, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i wydajność obciążeń roboczych w aplikacjach tradycyjnych i chmurowych. Zapewnia potężną i elastyczną platformę operacyjną, która spełnia potrzeby IT w zakresie serwerów fizycznych, maszyn wirtualnych, chmur hybrydowych i publicznych oraz środowisk wielochmurowych.

Od tradycyjnych serwerów fizycznych i maszyn wirtualnych do usług chmurowych i kontenerowych nowej generacji, system operacyjny stanowi pomost łączący różne modele wdrożeniowe w przedsiębiorstwie. Red Hat Enterprise Linux 7 spełnia tę funkcję poprzez połączenie innowacji open source ze stabilnością klasy korporacyjnej. Zapewnia tym samym fundament pod cyfrową transformację, a jednocześnie umożliwia dalsze korzystanie z istniejących systemów i obciążeń roboczych.

Zabezpieczenia
W miarę ewolucji zagrożeń dla infrastruktury IT przedsiębiorstwa potrzebują więcej innowacyjnych zabezpieczeń w swoim stosie oprogramowania, aby zapobiec włamaniom i aktywniej zarządzać słabymi punktami swoich systemów. Innowacje te zaczynają się na poziomie systemu operacyjnego, a Red Hat Enterprise Linux 7.4 oferuje nowe i ulepszone funkcje, które zaprojektowano z myślą o stworzeniu bezpieczniejszego środowiska dla krytycznych obciążeń roboczych, zarówno chmurowych, jak i tradycyjnych. Należą do nich:

  • Zaktualizowane funkcje audytu, które upraszczają filtrowanie zdarzeń rejestrowanych przez system audytu, gromadzenie bardziej szczegółowych informacji o kluczowych zdarzeniach oraz interpretowanie dużej liczby rekordów.
  • USB Guard – funkcja zapewniająca większą kontrolę nad tym, jak urządzenia plug-and-play mogą być używane przez konkretnych użytkowników, co pomaga ograniczyć zarówno wycieki, jak i infekcje danych.
  • Ulepszone zabezpieczenia kontenerów – z pełną obsługą SELinux w połączeniu z OverlayFS – pomagają chronić bazowy system plików i pozwalają korzystać jednocześnie z Dockera i przestrzeni nazw, aby uzyskać precyzyjną kontrolę dostępu.

Wydajność
Nowoczesne aplikacje biznesowe wymagają większej przepustowości i pojemniejszej pamięci masowej, przez co mocno obciążają sprzęt i tradycyjne systemy operacyjne. Red Hat Enterprise Linux 7, zaprojektowany pod kątem potrzeb organizacji, które chcą zmodernizować i zoptymalizować korporacyjną infrastrukturę IT, oferuje nowe funkcje, które zwiększają wydajność zarówno łączności sieciowej, jak i pamięci masowej. Nowe funkcje to m.in.:

  • Obsługa NVMe Over Fabric pomaga zapewnić klientom większą elastyczność i mniejszy „narzut” podczas dostępu do wysokowydajnych urządzeń pamięciowych NVMe zlokalizowanych w centrum danych zarówno w infrastrukturach Ethernet, jak i Infiniband.
  • Ogólne ulepszenia wydajności systemu Red Hat Enterprise Linux w chmurze publicznej, w tym skrócony czas rozruchu, który pozwala szybciej uruchamiać aplikacje krytyczne, oraz obsługa Elastic Network Adapter (ENA) w Amazon Web Services (AWS), która zapewnia nowe możliwości sieciowe.

Kontenery linuksowe i Red Hat Enterprise Linux Atomic Host
Kontenery linuksowe reprezentują ewolucję sposobu, w jaki firmy tworzą i wdrażają nowoczesne aplikacje oraz zarządzają nimi. Pomagają przedsiębiorstwom osiągnąć nowy poziom wydajności operacyjnej, przyspieszyć tworzenie oprogramowania i elastyczniej zarządzać cyklem życia aplikacji. Najnowsza wersja Red Hat Enterprise Linux Atomic Host oparta na systemie Red Hat Enterprise Linux oferuje kolejne ulepszenia korporacyjnych kontenerów linuksowych, m.in.:

  • Zwiększony poziom bezpieczeństwa bez spadku wydajności dzięki zintegrowanej obsłudze SELinux i OverlayFS, a także pełnej obsłudze sterownika overlay2 Storage Graph.
  • Pełna obsługa tworzenia warstw pakietów z wykorzystaniem rpm-ostree, umożliwiająca dodawanie pakietów takich jak agenty i sterowniki monitorowania do bazowego systemu operacyjnego.
  • Wprowadzenie LiveFS w wersji Technology Preview, dzięki czemu użytkownicy mogą instalować aktualizacje zabezpieczeń i dodawać warstwy pakietów bez ponownego uruchamiania systemu.

Zarządzanie i automatyzacja
Centra danych obecnie rozciągają się od fizycznego sprzętu do chmury, więc kontrolowanie środowisk IT staje się coraz bardziej skomplikowane. Uzupełniając rozwiązania Red Hat Satellite i Ansible Tower, Red Hat Enterprise Linux 7.4 wprowadza funkcję ról systemowych – Red Hat Enterprise Linux System Roles – w wersji Technology Preview. System Roles to jednolity interfejs administracyjny dla wszystkich głównych wersji systemu Red Hat Enterprise Linux, który pozwala utworzyć jeden zautomatyzowany przepływ pracy z wykorzystaniem  Ansible i używać go w dużych, heterogenicznych wdrożeniach Red Hat Enterprise Linux bez dodatkowych modyfikacji.

Red Hat Enterprise Linux dla wielu architektur
Red Hat zawsze stara się zapewnić klientom swobodę wyboru, jeśli chodzi o infrastrukturę centrum danych. Red Hat Enterprise Linux 7.4 podtrzymuje tę tradycję i jest dostępny w wersjach, które działają w wielu różnych architekturach, w tym IBM Power, IBM z Systems oraz 64-bitowy ARM (w wersji Development Preview). W przypadku architektury IBM Power Little Endian, nowe wydanie obsługuje dodatki High Availability i Resilient Storage, a także środowisko uruchomieniowe i format obrazów Open Container Initiative (OCI).

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ