Premiera RHEV 3.0

0

Red Hat to kolejny gracz, który chce włączyć się do walki o prymat na rynku wirtualizacji. W tym tygodniu miała miejsce oficjalna premiera platformy Red Hat Enterprise Virtualization 3.0.

Red Hat Enterprise Virtualization tworzą dwa komponenty RHEV-M oraz RHEV-H. Pierwszy to rozwiązanie do zarządzania wirtualizacją oferujące szerokie możliwości w zakresie migracji maszyn bez przerywania pracy, regulowania obciążenia czy korzystania z pamięci masowej. Natomiast RHEV-H to hyperwizor oparty na technologii Kernel- Based Virtual Machine. Platorma, w odróżnieniu od produktów konkurencji, umożliwia zarządzanie za pomocą jednej konsoli wirtualnymi desktopami i serwerami.

Red Hat wylicza, że wersja 3.0 zawiera ponad 1000 nowych funkcji. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy konsoli. Oparta ją na Javie i jest dostępna za pomocą przeglądarki internetowej, wcześniejsza wersja była uruchamiana na systemie Windows. Inne ciekawą nowinką jest interfejs RESTful API, umożliwiający dostęp do wybranych funkcji RHEV innym aplikacjom. Red Hat zwiększył możliwości platformy w zakresie skalowalności. Wersja 2.0 obsługiwała maksymalnie 16 wirtualnych procesorów oraz 256 GB pamięci, najnowsza wersja wspiera do 64 wirtualnych procesorów i 2 TB pamięci.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ