Pamięć masowa pod wirtualizację

0

Firma Pillar Data Systems poinformowała, że jej systemy pamięci masowych wyposażone w technologię profili pozytywnie przeszły testy kompatybilności z Citrix Application Delivery Infrastructure.

Technologia profili przeszła pozytywnie program weryfikacyjny Citrix Ready, co oznacza, że jest kompatybilna z oprogramowaniem XenServer. Program Citrix Ready wyróżnia rozwiązania kompatybilne z Citrix Application Delivery Infrastructure.

Axiom firmy Pillar to obecnie jedyny system pamięci masowych wykorzystujący profile, które umożliwiają administratorom dostarczanie przestrzeni dyskowej skonfigurowanej indywidualnie według wymagań danej aplikacji i z określonym priorytetem działania na wirtualnym serwerze. Zadaniem administratora jest tylko wybranie profilu z rozwijanego menu w konsoli zarządzania AxiomONE. Po wybraniu profilu system pamięci masowych zostanie automatycznie przekonfigurowany w celu zoptymalizowania wydajności aplikacji działających na maszynach wirtualnych. Profile umożliwiają przypisanie wyższego priorytetu, większej ilości pamięci podręcznej czy szybszych dysków.

Produkty firmy Pillar pozwalają rozwiązać problemy typowe dla pamięci masowych w środowisku wirtualnym: niewielki poziom wykorzystania i spadającą wydajność. Profile umożliwiają redukcję kosztów poprzez skrócenie czasu wdrożenia, ograniczenie zarządzania i kosztów szkolenia. Jednocześnie umożliwiają lepsze wykorzystanie pamięci masowych. Dodatkowo Axiom redukuje czynności administracyjne, automatyzując nadawanie priorytetów – nawet w przypadku aplikacji, której wymagania zmieniają się płynnie ze względu na zasoby serwera wirtualnego oraz mechanizmy równoważenia obciążenia.

Axiom umożliwia także wyeliminowanie wąskich gardeł w przypadku operacji wejścia/wyjścia w projektach skupiających się na konsolidacji zasobów. Jest to możliwe, ponieważ Axiom nie tylko optymalizuje konfigurację pamięci masowych, ale także potrafi przydzielać ją dynamicznie w celu zwiększenia wydajności. To z kolei przekłada się na większą liczbę wirtualnych maszyn, które można uruchomić na jednym serwerze fizycznym.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ