Nowości VMware na VMworld 2010

0

VMware wprowadza na rynek produkty, które pomogą IT w przekształcaniu obecnie używanych środowisk IT zorientowanych na komputery PC w systemy i aplikacje, z których użytkownicy będzie mogli korzystać z wykorzystaniem dowolnego urządzenia.

VMware View 4.5 to nowa wersja rozwiązania do wirtualizacji desktopów. VMware View 4.5 pojawi się na rynku w najbliższych tygodniach i umożliwi przedsiębiorstwom zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, obniżenie kosztów operacyjnych oraz uproszenie administracji i zarządzania.

Dostępne już na rynku rozwiązanie VMware ThinApp 4.6 ułatwia dostarczanie aplikacji poprzez ich umieszczenie w jednym pakiecie, który można wdrożyć i aktualizować oraz zarządzać nim niezależnie od systemu operacyjnego. Obniża to koszty i upraszcza proces dostarczania aplikacji klientom. VMware ThinApp wchodzący w skład VMware View umożliwia szybkie przenoszenie używanych aplikacji do systemu Microsoft Windows 7. Ułatwia zapewnienie zgodności aplikacji w środowiskach wirtualnych desktopów oraz upraszcza zarządzanie aplikacjami w tych komputerach i ich obrazami.

Urządzenie wirtualne Zimbra Appliance jest rozwiązaniem nowej generacji, które obsługuje pocztę elektroniczną i ułatwia współpracę między użytkownikami systemu. Zostało ono opracowane pod kątem uruchamiania na platformie VMware vSphere. Można je uruchamiać w centrum przetwarzania danych klienta lub w chmurze publicznej. Jak wszystkie inne produkty z pakietu Zimbra Collaboration Suite, umożliwia pełne wykorzystanie aplikacji na każdym urządzeniu, w trybie online lub offline.

Poza tym VMware zaprezentował usługę zarządzania opartą na technologii przetwarzania w środowisku chmury o roboczej nazwie Projekt Horizon. Umożliwi ona bezpieczne przenoszenie tożsamości z systemu przedsiębiorstwa do środowiska typu cloud i udostępni nowe metody dostarczania aplikacji i danych oraz zarządzania nimi zorientowane na użytkownika, a nie na urządzenie lub system operacyjny.

Projekt Horizon zdefiniuje tożsamość użytkownika w środowisku przetwarzania w chmurze, co umożliwi bezpieczne rozszerzanie usług katalogowych dostępnych w systemie klienta na prywatne i publiczne środowiska tego typu. Klienci będą mogli korzystać z nowych, elastycznych usług w chmurze publicznej, zachowując bezpieczeństwo i kontrolę na poziomie środowisk prywatnych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ