Nowości prosto z Citrix Summit 2017

0

Podczas konferencji producent przedstawił nowe zestawy rozwiązań, narzędzi i usług wsparcia w migracji do chmury. Umożliwią one przejście z tradycyjnych licencji na usługi oparte na Citrix Cloud, pozwalające wdrażać desktopy Windows 10 oraz aplikacje na platformie Microsoft Azure. Ponadto Citrix zapowiedział nowe produkty i usługi do zarządzania mobilnością i siecią, które uzupełniają ofertę Microsoft Enterprise Mobility + Security (EMS).

Klientom, którzy posiadają licencje XenApp lub XenDesktop, ale chcą dokonać migracji na usługi oparte na Citrix Cloud, firma zaoferuje kompleksową ofertę rozwiązań, które ułatwią ten proces a jednocześnie pozwolą korzystać z już posiadanych produktów Citrix oraz nowych usług zarządzanych na Citrix Cloud. Rozwiązania te pozwolą klientom z aktywną subskrypcją lub umową na konserwację oprogramowania skorzystać z usług Citrix Cloud za kwotę niewiele większą, niż wynosi koszt odnowienia tradycyjnej umowy na konserwację oprogramowania.

Citrix ogłosił również nowy program pilotażowy dla dostawców usług Citrix (Citrix Service Providers, CSP), którzy chcą wdrażać kompleksowe środowiska do pracy z wykorzystaniem Citrix Cloud. Jeszcze w tym roku usługodawcy uzyskają pilotażowy dostęp do usług Citrix Cloud w modelu miesięcznego licencjonowania, który będzie przypominał obecnie działający model licencjonowania technologii Citrix. Dzięki temu zarówno nowi jak i istniejący dostawcy rozwiązań Desktop-as-a-Service oraz innych usług zyskają szybszy i prostszy sposób wdrażania hostowanych technologii Citrix.

Desktopy Windows 10 i aplikacje w chmurze Microsoft Azure
Z myślą o organizacjach, które szukają prostszego sposobu wdrażania desktopów Windows 10 w chmurze Microsoft Azure, Citrix wydał XenDesktop Essentials. Klienci Microsoftu, którzy mają licencje Windows 10 Enterprise dla pojedynczych użytkowników, mogą przenieść obrazy Windows 10 do Azure z wykorzystaniem rozwiązania XenDesktop VDI. Po skonfigurowaniu i uruchomieniu usługi XenDesktop Essentials można nią zarządzać za pośrednictwem Citrix Cloud.

Klienci, którzy chcą dostarczać aplikacje biznesowe bezpośrednio z chmury Azure, mogą skorzystać z rozwiązania XenApp Essentials. Usługi te zawierają technologie Citrix XenApp by zapewnić lepsze zarządzanie, bezpieczeństwo i standard pracy. XenApp Essentials może również działać jako usługa zintegrowana z Citrix Cloud. XenApp Essentials będzie dostępny w pierwszym kwartale 2017 r.

Uzupełnienie dla Microsoft EMS
Aby zapewnić większą mobilność i bezpieczeństwo swoim klientom Citrix i Microsoft zintegrowały rozwiązanie Citrix NetScaler Unified Gateway z usługą Microsoft Intune.

Rozwiązanie to umożliwia administratorom IT sprawdzenie zgodności oraz stanu urządzenia końcowego, dzięki czemu mogą zapewnić kontrolę dostępu oraz łączność za pomocą kanału VPN (virtual private network) z aplikacjami w sieci lokalnej. Nowe rozwiązanie z Citrix NetScaler Unified Gateway oferuje bezpieczeństwo i elastyczność klientom, którzy potrzebują lepszego zarządzania mobilnym dostępem do wrażliwych danych i aplikacji, a jednocześnie pozwala administratorom łatwiej kontrolować punkty końcowe.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ