Nowe produkty HP do ochrony środowisk fizycznych i wirtualnych

0

HP zaprezentował platformę HP TippingPoint Secure Virtualization Framework (SVF) służącą do zapobiegania zagrożeniom sieciowym w infrastrukturze konwergentnej. Zapewnia ona ochronę danych zarówno w środowiskach fizycznych, jak i wirtualnych.

Jest to pakiet produktów chroniących przed zagrożeniami sieciowymi i ograniczającymi ich negatywny wpływ na środowiska wirtualne. Pierwszym produktem wprowadzonym na rynek w ramach platformy SVF jest narzędzie TippingPoint Virtual Controller (vController). Pozwala ono rozszerzyć zabezpieczenia TippingPoint tak, aby obejmowały one nie tylko sieci fizyczne, ale także sieci wirtualne. Przekierowuje odpowiednie funkcje zabezpieczające za pośrednictwem urządzenia HP TippingPoint N-Platform Intrusion Prevention System (IPS). Narzędzie vController chroni system przed atakami poprzez kontrolę ruchu sieciowego odbywającego się z udziałem maszyn wirtualnych. Dotyczy to zarówno danych przesyłanych między maszynami wirtualnymi, jak i przekazywanych z maszyn wirtualnych do tradycyjnych serwerów.

Rozwiązanie vController wykorzystuje wprowadzonych ostatnio do oferty serwerów HP ProLiant G7. Serwery te są w stanie odizolować uszkodzoną maszynę wirtualną lub usterkę związaną z pamięcią bez konieczności wyłączania serwera fizycznego i uruchomionych na nim maszyn wirtualnych. Narzędzie vController oferuje dodatkową warstwę zabezpieczającą.

Oferta zabezpieczeń HP została też rozszerzona o nową usługę HP TippingPoint Reputation Digital Vaccine (Rep DV). Gwarantuje ona, że wdrożone przez klienta rozwiązania IPS dysponują najbardziej aktualną i szczegółową listą podejrzanych stron i witryn zawierających szkodliwy kod. Usługa automatycznie blokuje cały ruch związany z tymi stronami. Lista jest aktualizowana co dwie godziny.

HP wprowadza również dwa nowe rozwiązania HP TippingPoint z serii S. Rozszerzają one zasięg zabezpieczeń stosowanych w sieciach lokalnych aż po rdzeń centrum przetwarzania danych. Obejmują przy tym zarówno domeny fizyczne, jak i wirtualne. Poniżej przedstawiono najważniejsze korzyści tych rozwiązań.

  • Moduł HP TippingPoint S1200N IPS A7500 umożliwia wdrażanie zabezpieczeń sieciowych. Udostępnia zaawansowane funkcje kontroli zabezpieczeń HP Tipping Point IPS w infrastrukturze typu blade. Moduł stanowi dodatkowy sposób na kontrolę zabezpieczeń. Współpracuje ze stosowanymi już przez klientów przełącznikami HP A7500 i włącza zabezpieczenia bezpośrednio w urządzenia sieciowe.
  • Urządzenie HP TippingPoint S1500 SSL oferuje ochronę całej sieci. To wyspecjalizowane rozwiązanie do deszyfrowania i ponownego szyfrowania ruchu związanego ze stronami internetowymi, który odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL (Secure Sockets Layer). W ten sposób można monitorować pod kątem szkodliwej zawartości również szyfrowany ruch w sieci, zapewniając możliwość natychmiastowego podjęcia działań w przypadku podejrzanych zachowań.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ