Nowe funkcje pakietu VMware Horizon Suite

0

Nowe produkty VMware umożliwiają obsługę Desktop-as-a-Service (DaaS) i korzystanie z zaawansowanych smartfonów, oferując jednocześnie nowe funkcje pakietu Horizon Suite w zakresie pracy z danymi, aplikacjami i desktopami dla pracowników mobilnych.

Korzystanie z rozwiązań mobilnych przeznaczonych dla pracowników wymaga nie tylko dużego wsparcia technologicznego – nadążającego za najnowszymi trendami. Potrzebna jest również odpowiednia moc obliczeniowa, pozwalająca tworzyć treści, obsługiwać dotychczasowe aplikacje i realizować zadania biznesowe. Modernizacja tradycyjnych systemów operacyjnych PC prowadzona przez administratorów IT korzystających z wirtualnych desktopów zapewnia pracownikom osiągnięcie wyższej mobilności i łatwiejszego dostępu do firmowych danych, oprogramowania i desktopów bez obniżenia poziomu bezpieczeństwa i kontroli.

Nowe rozwiązania z zakresu Desktop-ass-a-Service dla VMware Horizon View ułatwiają firmom i instytucjom bezproblemowe przejście w tryb pracy na desktopach wirtualnych nie wymagając przy tym zaawansowanej wiedzy i doświadczenia na polu systemów VDI.

Nowa funkcja VMware Horizon View Desktop-as-a-Service dla platformy VMware vCloud Hybrid Service – Wszystkie firmy korzystające do tej pory z platformy VMware vCloud Hybrid Service, będą mogły wdrożyć rozwiązanie Horizon View. Jego implementacja zapewni dostęp do wspólnej platformy dla systemów informatycznych oraz płynnie integruje desktopy z centrami danych w chmurze obliczeniowej, korzystając z tych samych narzędzi i procesów. Ten nowy rodzaj usługi pozwoli organizacjom wybrać pomiędzy wdrożeniem obsługi desktopów jako usługi samodzielnie przy pomocy vCloud Hybrid Service lub za pośrednictwem wybranego dostawcy.

Nowa funkcja VMware Horizon View Desktop-as-a-service dostępna już dziś u partnerów vCloud – Funkcja Horizon View Desktop-as-a-Service jest już dostępna w ofercie partnerów vCloud. Klienci mogą zapewnić swoim pracownikom wyższą mobilność i łatwiejszy dostęp, uruchamiając desktopy w chmurze. Mają przy tym swobodny wybór usług jednego spośród wielu globalnych dostawców, dzięki czemu mogą zdecydować się na rozwiązanie, które najlepiej odpowiadają wymogom sytuacji lub potrzebom firmy.

Łatwe zarządzanie pracą mobilną w przedsiębiorstwie

Wedle szacunków zaprezentowanych w raporcie analityków z ABI Research , do końca 2013 roku na świecie będzie 1.4 mld smartfonów z czego 57 procent (798 milionów) urządzeń pracować będzie na bazie systemu Android. Różnorodność modeli oferowanych przez wszystkich głównych producentów oraz wiele wariantów tego systemu operacyjnego sprawia, że zarządzanie pozwoleniami dostępu dla urządzeń mobilnych stanowi duże wyzwanie dla działów IT w firmach.

VMware wprowadza nowe rozwiązania i produkty, które ułatwią administratorom systemów informatycznych zarządzanie pracą mobilną w firmach.

Nowe oprogramowanie VMware Ready Smartphones – Praca w trybie BYOD (Bring Your Own Device) wymaga od administratorów IT możliwości obsługi najnowszych smartfonów, która zapewni im niezbędny poziom wglądu w pracę oraz kontroli bezpieczeństwa tych urządzeń. Na liście smartfonów kompatybilnych z oprogramowaniem Horizon Workspace znajdują się dostępne od niedawna w sprzedaży modele LG G2 (u głównych operatorów w Stanach Zjednoczonych), rodzina smartfonów Motorola DROID (DROID Mini, DROID Ultra i DROID Maxx), a także HTC One dostępny w ofercie Verizon Wireless. Oznacza to poszerzenie dotychczasowej grupy produktów z certyfikatem VMware Ready dostępnych na rynku, wśród których znajdują się telefony LG Intuition, Samsung Galaxy S3 i S4 oraz Droid Razr HD i Razr M firmy Motorola.

Nowi partnerzy na polu technologii mobilnych – Firmy Sony i HTC dołączyły do rosnącego grona partnerów, oferujących urządzenia, które są nie tylko atrakcyjne dla klientów. ale Dzięki funkcji dual persona umożliwiają administratorom IT zarządzanie przy pomocy funkcji dwóch profili użytkownika obsługiwanych przez Horizon Workspace. Sony wprowadzi na rynek smartfony z certyfikatem VMware Ready jeszcze w tym roku.

Horizon Workspace 1.5:Highly Integrated Mobile Management Solution– Dzięki implementacji funkcji VMware Horizon Mobile, poza zintegrowanym środowiskiem pracy łączącym dane, aplikacje i desktopy, rozwiązanie posiada teraz również zunifikowany interfejs do obsługi urządzeń z systemem Android równolegle do pozostałych komponentów. W najnowszej edycji dodano m.in. funkcje obsługi aplikacji mobilnych, pozwalającą administratorom na zarządzanie i zatwierdzanie programów, nowy engine administrowania politykami, który konsoliduje, modeluje i racjonalizuje wykorzystanie polityk dla wszystkich komponentów, a także możliwość obsługi baz danych Oracle.

Usługa Desktop-as-a-Service wykorzystująca VMware Horizon View, dla platformy VMware vCloud Hybrid Service trafi do sprzedaży pod koniec roku. Autonomiczne rozwiązanie Desktop-as-a-Service dla VMware Horizon View jest już dostępne w sprzedaży u partnerów VMware vCloud.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ