Novell ułatwia migrację do wirtualnych środowisk

0

Firma wprowadza na rynek PlateSpin Migrate 8.1, najnowszą wersję oprogramowania do migracji z serwerów fizycznych na wirtualne. Nowością jest możliwość migracji z serwerów z systemem Sun Solaris 10.

Jest to najbardziej rozbudowane narzędzie do migracji systemów operacyjnych i aplikacji pomiędzy środowiskami fizycznymi, wirtualnymi czy obrazami dysków. Współpracuje z oprogramowaniem VMware ESX i ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Virtual Iron oraz Xen zintegrowanym z SUSE Linux Enterprise Server. Obsługuje systemy Windows, Linux oraz, w najnowszej wersji, system Solaris. PlateSpin Migrate 8.1 umożliwia migrację z serwerów z systemem Solaris 10 i obsługuje technologię Solaris Containers.

PlateSpin Migrate 8.1 ułatwia migrację obciążeń między serwerami fizycznymi, archiwami obrazów i serwerami wirtualnymi. Zapewnia dobrą wydajność migracji, dzięki wykorzystaniu technologii opartej na transferach blokowych, podczas których wysyłana jest tylko ta część pliku, która została zmieniona. To ogranicza czas przestoju podczas migracji, szczególnie w przypadku połączeń WAN.

Rozwiązanie PlateSpin Migrate 8.1 dla systemów Windows i Linux będzie dostępne jeszcze w lipcu w cenie od 289 dolarów za licencję na jedno obciążenie. Użytkownicy Uniksa będą musieli zapłacić 1495 dolarów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ