Najnowsze rozwiązania VMware do zarządzania chmurą

0

Firma VMware ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży produktów z nowej oferty wiodących rozwiązań do administracji i zarządzania, opracowanych z myślą o wymogach epoki pracy IT w modelu chmury obliczeniowej.

Trzy nowe produkty – VMware vCloud Automation Center 6.0, VMware vCenter Operations Management Suite 5.8 i VMware IT Business Management Suite – zostały już przedstawione w tym roku przez CEO VMware, Pata Gelsingera, w jego wystąpieniu podczas konferencji VMworld 2013 Europe. Poza tym, firma VMware poinformowała dziś o wprowadzeniu ulepszeń funkcji automatyzacji i zarządzania dostępnych w pakiecie VMware vCloud Suite 5.5.

W skład nowej oferty wchodzą:

• VMware vCloud Automation Center 6.0, który posiada samoobsługowy katalog umożliwiający zamawianie i administrowanie wszystkimi rodzajami usług IT na poziomie wielu chmur i platform, dając użytkownikom dostęp na żądanie do dowolnej usługi, od infrastruktury, przez aplikacje aż po zamówienie dla pracownika nowego sprzętu, oraz skracający czas oczekiwania na korzyści z inwestycji. Poza tym rozwiązanie pozwala szybko wdrażać i obsługiwać aplikacje przy pomocy funkcji zautomatyzowanej instalacji oraz dzięki obsłudze narzędzi automatyzacyjnych DevOps, w ramach rozwiązania VMware vCloud Application Director.
• VMware vCenter Operations Management Suite 5.8 pozwala uzyskać szerszy wgląd w funkcjonowanie aplikacji uruchomionych na platformach Microsoft Hyper-V i Amazon Web Services. Najnowsza edycja pakietu oferuje też lepsze funkcje analityczne dla szerokiej gamy systemów magazynowania danych i aplikacji o krytycznym znaczeniu biznesowym, takich jak Microsoft Exchange i Microsoft SQL Server.
• VMware IT Business Management Suite 1.0 Standard edition to nowy produkt pozwalający użytkownikom i administratorom szybko ocenić koszty i poziom eksploatacji ich infrastruktury wirtualnej w prywatnych i publicznych środowiskach chmury. W pakiecie VMware IT Business Management Suite 8.0, dostępnym w wersjach Advanced i Enterprise, wprowadzono także nowe panele kontrolne sprofilowane dla dyrektorów ds. IT, dyrektorów finansowych działów IT, menadżerów projektów IT oraz właścicieli przedsiębiorstw z tej branży.

Rozwiązania administracyjne dla chmury firmy VMware, a także inne produkty, są dostępne do nabycia i udostępniane do nieodpłatnych testów w serwisie VMware Hands-on Labs Online na stronie labs.hol.vmware.com

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ